Trápi vás „dvojitá“ brada a ochabnutá koža i svaly? Vyskúšajte nasledujúce cviky!

Cviky na odstránenie dvojitej brady
Cviky na odstránenie dvojitej brady

Príčin, prečo sa ženám i mužom tvorí dvojitá brada, je viac. Často sú za tým gény, prirodzená stavba tvárových kostí, pribúdajúci vek, ale najčastejšie si za jej nepekné ovísanie môžeme sami nezdravým životným štýlom, nadváhou a nedostatkom pohybu či starostlivosti. Dvojitá brada však nepostihuje len ľudí s nadváhou, ale často dostihne aj štíhle ženy, ktoré nárazovo schudli a zostáva im povolená koža. Ak máte dvojitú bradu alebo sa vám začína tvoriť, začnite konať. Práve podbradok vás totiž robí na pohľad staršou, korpulentnejšou i menej atraktívnou.

Po 35. roku života začína v koži klesať hodnota kolagénu, koža je oslabená a stráca svoju elasticitu. Tukové tkanivo pomaly, ale isto padá smerom nadol, čo spôsobuje naťahovanie kože a vznik tzv. buldočej tváre. Kožné vrásky sa na tvári objavujú z mnohých príčin. Najčastejšie je to spôsobené už spomínaným pribúdajúcim vekom. Hlavné dôvody vzniku kožných vrások sú predovšetkým:

  • gravitácia
  • oslabenie žuvacích svalov
  • hormonálne zmeny

K najznámejším opatreniam proti tomuto smutnému procesu kože stále patrí plastická operácia. Tá je však drahá a mnohokrát aj bolestivá. Avšak existujú aj menej bolestivé metódy ako ochabnutú tvár regenerovať a priniesť jej opäť svoju pružnosť. Možno ich bez problémov prevádzať v pohodlí domova a výsledky sú viditeľné už o niekoľko dní. Pre náležitý efekt sa odporúča nasledovné cviky prevádzať 3x denne, všetky naraz. Vďaka týmto cvičeniam sa tiež výrazne zostria kontúry tváre.

Cviky na dvojitú bradu

Cviky na dvojitú bradu a ochabnuté svalstvo

„Happy cry“

Pri tomto cviku môžete sedieť, aj stáť. Stačí nakloniť hlavu ako u zubára v kresle, široko otvoriť ústa a povedať „a“, počas ktorého si napočítate v duchu do 10. Potom sa vrátite do východiskovej pozície. Väčšinou sa tieto svaly používajú veľmi málo, ale počas cvičenia pocítite, ako sa aktívne zapájajú a pracujú.

„Gum“

Hlavu a ramená držte rovno, hlavu otočte doprava tak, aby sa brada dostala cez pravé rameno. V tejto pozícii po dobu 5 sekúnd pohybujte čeľusťou v kruhu, akoby ste žuli žuvačku. Vráťte sa do východiskovej pozície a opakujte na druhú stranu.

„Obmedzený úsmev“

Ideálne cviky na posilnenie svalov tváre. Dlane položte na tvár tak, aby sa prsty dotýkali rohov úst. Začnite sa usmievať a zároveň prstami odolávajte úsmevu. Skúste sa týmto spôsobom usmievať 10 sekúnd.

Cviky na dvojitú bradu

Dotknutie nosa

Toto cvičenie je účinné pri rozširovaní svalov brady. Vyplazte jazyk a pokúste sa dotknúť svojho nosa. Umiestnite prst pod bradu, aby ste cítili, že svaly sa v tejto polohe vysunú a vyrovnajú.

Cviky so sánkou

Pootvorte trochu ústa a snažte sa vysunúť sánku smerom von. Cieľom by malo byť vysunúť ju čo najviac ako sa len dá a po niekoľkých sekundách napätie uvoľniť. Pre efektivitu opakujte aspoň 10x.

Záverečná masáž

Masáž na koniec je úžasným pomocníkom v boji proti vráskam a skvelým zakončením predchádzajúcich cvičení. Ideálne ju vykonávajte po každom komplexnom cvičení tváre. Posilníte zároveň tok lymfy, odstránite z kože toxíny a zlepšíte cirkuláciu kyslíka v koži. Postup je nasledujúci:

Poriadne si umyte a vyčistite tvár a namažte ju krémom. Ruku zložte do tvaru prstenca a pomaly pohybujte päsťou po tvári. Začnite pri brade, pokračujte k uchu, potom prejdite nadol na krk a kľúčnu kosť. Snažte sa kožu veľmi nenaťahovať, ale skôr po nej kĺzajte. Rovnaký postup opakujte na druhej strane. Akonáhle budete hotoví, krém umyte vodou alebo opatrne utrite obrúskom.