Úvod Motivácia Akému športu by ste sa mali venovať vzhľadom na vaše znamenie zverokruhu?

Akému športu by ste sa mali venovať vzhľadom na vaše znamenie zverokruhu?

Chcete sa hýbať a premýšľate nad tým, aký šport sa vám hodí. Možno vám pri rozhodovaní pomôže astrológia. Viete, na čo máte predpoklady podľa hviezd? Začať so športom nie je nikdy neskoro!

Baran

Človek v znamení Barana má veľmi veľa energie a neustálu potrebu niečo robiť. Je spontánny, rozhodný, dravý, akčný, odvážny, súťaživý a nezastaví ho žiadna prekážka. Skrátka, bojovník i hazardér v jednom. Vyhovujú mu tvrdé dynamické športy, pri ktorých musí byť neustále v strehu a môže s niekým súperiť. Tiež platí, že čím väčšie riziko úrazu pri nejakom športe hrozí a odhovárate ho, o to viac sa preň nadchne. A práve kolektív je miestom, kde si tieto vlastnosti môže cvičiť najlepšie. Teda aspoň do chvíle, kým sa opäť nevzbúri proti trénerovi. Ak si Baran, určite už tušíš, že hokej, futbal či americký futbal sa k tebe hodia najviac. Ale tiež napríklad box a iné akčné bojové umenia, pri ktorých dokážeš kompletne zmobilizovať svoje sily a podať výborný výkon. Oddych je pre teba synonymom pohybu, a len vďaka nemu si schopný odbúrať z tela prebytočnú energiu, nahromadené negatívne emócie i vnútorné napätie.

Býk

Ak si býk, tak určite poznáš všetky situácie, v ktorých si musel riešiť určité náhle zmeny. Všetko je však hlboko zakorenené v tvojej povahe a aj keď sa so spomínanými zmenami vyrovnávaš len veľmi ťažko, si vytrvalý a niektoré veci dokážeš vyriešiť s chladnou hlavou, len na to všetko potrebuješ čas. Tvojej kreativite a fantázii sa medze nikdy nekládli, preto niet divu, že si doposiaľ netušil o svojich športových schopnostiach. Najviac sa ti bude dariť v tanečných disciplínach a je len na tebe, ktorý druh tanca si vyberieš. Máš tiež silný materialistický pud, ktorý ťa dokáže podnietiť k vysokým výkonom. Ďalším z ideálnych športov pre teba je teda aj jazda na koni. Pôžitok ti bude prinášať najmä starostlivosť o zverenca, ktorého si zaraz privlastníš.

Blíženci

Z celého zverokruhu sú najväčšími zberateľmi informácií. Viac ako obsah, je pre Blížencov dôležitá ich výmena a šírenie, preto sa musí toto znamenie stretávať s ľuďmi. Informovanosť, čulosť, pohotovosť a vtip je svetlá stránka Blíženca, protipólom v jeho povahe sú povrchnosť, náladovosť, nestálosť a duševný nepokoj. Čo by mu nervozitu pomohlo zvládnuť lepšie, ako joga? Problémom je, že neustále potrebuje nové duševné podnety, a preto ho každý šport môže čoskoro omrzieť. Výnimkou sú snáď len sezónne športy, ktoré môže každého polroka striedať, a ku ktorým patrí napr. lyžovanie. Rýchly pohyb na lyžiach núti Blíženca byť v permanentnej pohotovosti, čo mu však vôbec neprekáža. Na svahu má tiež príležitosť nadviazať nové kontakty, a keby ho ľudia predsa len začali unúvať, jednoducho nasadí lyžiarske okuliare, spustí sa z briežka a všetkým zmizne z očí. Keďže miluje zmeny, vzrušenie a nespútanosť, nemusí ísť len o klasický zjazd. Vhodné sú pre neho aj voľnejšie lyžiarske disciplíny, ako napríklad freestyle a freeride skiing.

Rak

Jedno z troch vodných znamení zverokruhu by sa v športe paradoxne malo vode vyhýbať. Nie však úplne, pretože práve voda môže určitým spôsobom pôsobiť na tvoje športové schopnosti a zručnosti. Aj keď sa síce blížia mesiace chladu a k vode bude ťažšie sa dostať, zimný tréning v telocvični môže byť pre teba prínosom a v lete na pláži porazíš nejedného súpera. Plážový volejbal by preto mal byť pre teba jednoznačnou voľbou. Historický šerm či tradičná lukostreľba ťa ale iste chytia za srdce tiež a pri oboch športoch sa ti môže zísť tvoj výborný pozorovací talent.

Lev

Nedarí sa ti ukojiť tvoju neutíchajúcu túžbu niekoho a niečo neustále prekonávať? Možno to bude tým, že sa málo snažíš alebo tým, že sa snažíš prekonávať ostatných v niečom, čo ti dobre nesadlo. V tomto prípade odporúčame čo najrýchlejšie vytiahnuť bicykel z pivnice a utekať s ním na cesty. Tým, že sa Lev pokladá za niekoho zvláštneho, neobyčajného a jedinečného, čo aj bezpochyby je, musí i šport byť niečím výnimočný, aby zaujal. Možno by mal mať prívlastok noblesný, luxusný, drahý, alebo tak nejak. No súčasne musí byť tento šport žiadaný a priťahovať širokú verejnosť, aby sa nestalo, že chýba veľké publikum. Toto znamenie je totiž závislé na pozornosti a aplauze iných ľudí!

Panna

Panna je puntičkárska, spoľahlivá, starostlivá, ochranárska, nenápadná, prispôsobivá, praktická a racionálna. Nemá rada problémy, a to je možno dôvodom, prečo vlastné záujmy neraz podriadi vyššiemu blahu. No na druhej strane, od iných i seba vyžaduje maximum a je poriadne prísna! Netúži však byť vodcom a pokojne dokáže vykonávať aj podriadenú funkciu. Veľmi sa hodí do dynamických kolektívnych športov, pretože nemá problém dodržiavať pravidlá a spolupracovať. A že vám kryje chrbát, sa môžete spoľahnúť! V rámci hokeja, futbalu, volejbalu či basketbalu je jej pozíciou obranca alebo brankár, no nestratí sa ani ako strelec. No aj jeden z najnáročnejších športov, akým je krasokorčuľovanie, sa k jemnému panenskému znameniu hodí ako uliate, pretože práve v ňom môže naplno ukázať svoju myseľ obdarenú nevídanou a nesmierne bohatou fantáziou.

Váhy

Ide o veľmi očarujúce osobnosti s vybranými spôsobmi a výrazným šarmom. Extrémna túžba po harmónii a záľuba v kráse sa premieta i do športov. Váhy obľubujú športy, ktoré príjemne pôsobia na všetky zmyslové orgány súčasne a sú zároveň umením. Toto znamenie zverokruhu si dokážeme predstaviť v balete, krasokorčuľovaní alebo v spoločenských tancoch. Dôležité je, aby sa tieto činnosti vykonávali minimálne v dvojici. Váha je totiž neuveriteľne spoločenský tvor a k svojmu životu potrebuje konverzáciu. Napriek tomu, že nie je rada sama, veľmi ťažko sa vzdáva svojej voľnosti a slobody. Krásu, harmóniu a nezávislosť vidí napr. v prírode, a práve tam si občas zaskočí po energiu a inšpiráciu, keď jej niečo z toho zachýba. Dobrou voľbou je príroda v spojitosti s jogou, má to však jeden háčik. I keď sa cvičí v skupinkách, veľa sa pri nej nerozpráva. A čo golf? Pri ňom sa rozprávať dá, z hľadiska estetiky je všetko v poriadku a nevyžaduje si ani prílišnú námahu, ktorej sa Váhy snažia úporne vyhnúť. Z týchto dôvodov je pre ne zaujímavý tiež. Extrémne a tvrdé športy toto znamenie z celej duše neznáša!

Škorpión

Škorpióni patria k najsilnejším znameniam zverokruhu, či už po citovej alebo fyzickej stránke a preto niet divu, že práve títo jedinci by mali svojho športového ducha zasvätiť boxu. Slabé stránky svojho soka dokážu vycítiť rýchlosťou blesku, sú vytrvalí, obstoja v akýchkoľvek situáciách a v dosiahnutí stanovených cieľov ich nezastaví nič. Jediné, čo musia urobiť, je objaviť svoju vnútornú silu. Môže ho tiež baviť horolezectvo, ale aj freeride alebo freestyle lyžovanie. Na dynamike až tak nezáleží, pretože podstatný je adrenalín a sloboda! Okrem toho, že je odvážny, nechýba mu ani húževnatosť a vydrží veľkú námahu. Preto sú preňho vhodné aj vytrvalostné športy ako napr. cyklistika či beh. Výzvou by preňho bol maratón! Vďaka intuícii a prenikavému mysleniu má dobré predpoklady byť úspešný v šachu.

Strelec

Jednotlivci narodení počas „streleckých“ dní ani len netušia, že šport, ktorému by sa mali venovať, majú priam vytesaný do svojho znamenia zverokruhu. Vďaka výbornému zraku nikdy neminú, prekypujú veľkou silou a sú pohybovo zdatní. Čo z toho vyplýva? Áno, ak si strelcom, mal by si ním byť aj v „športovom prevedení“, biatlon je pre teba ako stvorený. Pokojne to môže byť tiež beh, ale aj nejaký športový dopravný prostriedok, ako napr. korčule, bicykel alebo motorka, ktorým sa premiestni, pretože je jedno, akým spôsobom a či sa do cieľa dostaneš. Keďže pri aktivitách uprednostňuješ exteriér pred interiérom, nebavia ťa športy, ktoré sú nejakým spôsobom monotónne. Páčiť by sa mohla aj jazda na koni v otvorenom priestranstve. Naopak, jazdenie na jednom mieste do kruhu ťa stopercentne znechutí.

Kozorožec

Prelietaví, no rozvážni a obozretní kozorožci majú veľké predpoklady na to byť úspešnými v ľadovom hokeji. Ich trpezlivá a neústupčivá povaha im v hokejovom úspechu môže byť len prínosom. K dokonalosti dopomôže napríklad aj spoľahlivosť, riešenie kritických situácií na mieste a najmä s chladnou hlavou, ale aj sila, ktorou ich osoba oplýva. Ľudia narodení v znamení kozorožca nemajú problém pracovať samostatne, ani v skupinách a všetkému sa naplno oddávajú bez zbytočných emócií.

Vodnár

Vodnár výrazne túži po slobode a nezávislosti. Pocit naplnenej túžby dokážu sprostredkovať veľkolepé hory a šíre more. Práve na týchto miestach, sám alebo len s blízkym človekom, načerpá novú silu na presadzovanie svojich rebelantských postojov a na uskutočňovanie odvážnych snov či ideálov, ktoré má. Je individualista a stoj čo stoj sa chce odlišovať od svojho okolia, preto mu obyčajná turistika stačiť nebude. S batohom a stanom navštívi na niekoľkodňových potulkách nevšedné zákutia, kde sa ľudská noha bežne nedostane. Označeným chodníkom sa zámerne vyhýba. Ak mu chcete spraviť radosť, vyhľadajte v googli „trekingove palice“ a jedny mu darujte k narodeninám. Na horách je síce k svojim vzdušným zámkom najbližšie, no rovnako dobre vie relaxovať aj pri plavbe plachetnicou na otvorenom mori či jazere. Treking a jachting, to sú dva športy, ktoré nadchnú každého vodnára.

Ryby

Ryby sú veľmi senzitívni a citliví ľudia. Psychickú pohodu a pokoj nachádzajú pri vode. Tu sa môžu naplno ponoriť do svojho duchovna či fantázie a obrazne povedané, oslobodiť sa z pút tela. Ak ste muž narodený v tomto znamení, zadovážte si rybárske potreby, pretože rybárčenie je pre vás ako stvorené. Je to ten najlepší spôsob, ako aspoň na chvíľu uniknete pred problémami a prekážkami v bežnom živote. Pri chytaní rýb, za predpokladu, že už máte nahodené udice, stačí čakať, ako sa situácia vyvinie. Keďže však, vzhľadom na znamenie, nejde o ľudí, ktorí majú dostatok síl na zdolávanie rozličných prekážok, svoj voľný čas by mali venovať aj duševným športom a cvičeniam mysle. Rybám sa preto bude dobre dariť v šachu, s ktorým síce nedosiahnu želaných výsledkov na postave, ich myseľ im za to však raz poďakuje. Niet lepšieho tréningu, ako je ten vnútorný, tak len smelo do toho.