Zlozvyky, ktoré ti berú energiu a 10 riešení ako sa ich zbaviť

Dnes Vám prinesieme 10 zvykov, ktoré Vám kradnú energiu a riešenia, ku každému z nich, odporúčaných Dalai Lamom.

Zlozvyky, ktoré ti berú energiu a 10 riešení ako sa ich zbaviť Zdroj Pinterest
Zlozvyky, ktoré ti berú energiu a 10 riešení ako sa ich zbaviť Zdroj Pinterest

Cítiš sa stále unavený, bez energie a nevieš prečo? Príčinu môžeme hľadať v tom, ako si osvojujeme zlozvyky, ktoré nám energiu odoberajú a nevieme ako sa ich zbaviť. Riešenie je však jednoduché – na jeho dosiahnutie potrebujete jediné – vôľu. Dnes vám prinesieme zlozvyky, ktoré vám kradnú energiu a riešenia ku každému z nich, odporúčaných DalaiLamom.

1. Dodržujte sľuby

Nesľubujte niečo, čo nedokážete splniť. V snahe sa ľuďom zapáčiť, si v konečnom dôsledku len poškodíte meno a reputáciu. Tak ak už urobíte sľub, držte sa toho!

2. Držte si odstup od otravných a negatívnych ľudí

Veľakrát, keď sa snažíte ľuďom pomáhať, odvďačia sa vám sťažnosťami a negatívnou energiou. Obklopte sa pozitívne zmýšľajúcimi ľuďmi a vyhýbajte sa tým negatívne naladeným.

3. Plaťte svoje účty načas

„Nedlhovať nikomu nič“ by malo byť vaše životné heslo. Vždy plaťte svoje dlhy načas. Správajte sa tak, ako by ste chceli aby sa druhí správali ku vám.

4. Učte sa odpúšťať

Keď si zvolíme žiť bez odpúšťania, zvolíme si trpieť. Namiesto nenávisti, ktorá vás otrávi, si zvoľte odpúšťanie, ktoré vás posunie dopredu, bez ohľadu na to či si to ten dotyčný zaslúži alebo nie. Robte to, aby ste si mohli darovať mier a pohodu a pocítite aký kameň vám práve spadol zo srdca.

5. Zamerajte sa na to, čo máte radi

Niekedy musíme robiť veci, ktoré nemáme radi, ale ak je to možné, skúste tieto veci presunúť na niekoho iného a zamerajte sa na to čo vás naozaj baví.

6. Vyhraďte si čas na každý účel

Existuje čas odpočinku a čas pre aktivity. Obidve sú rovnako dôležité a nevyhnutné v živote. Nezabúdajte na to.

7. Neobklopujte sa neporiadkom, renovujte!

Ak chcete aby váš život plynul, neprešľapujte na mieste. Skúste si prerobiť byt, či izbu alebo obnovte si šatník. Váš dom je odrazom vašej energie a neporiadok brzdí jej prirodzený tok. Takže ak si chcete vyčistiť myseľ, začnite s neporiadkom, ktorý vás obklopuje.

8. Čeľte nepriazni osudu

Neskrývajte sa pred konfliktami. Ak vás niečo trápi, dajte to najavo a odstráňte zo svojho života. Nečakajte, že vám riešenie spadne z neba. Riešenie je často blízko, stačí sa len lepšie poobzerať.

9. Dávajte si pozor na zdravie

Ani tí najlepší nezmôžu nič, ak nie sú zdraví. Tí, ktorí sa starajú o svoju fyzickú a psychickú stránku sú oveľa šťastnejší. Strávte dosť času starostlivosťou o svoje telo.

10. Nechajte svoj život plynúť

Si súčasť všetkého a všetko je súčasťou teba. Nebojuj so životom, akceptuj ho a nechaj sa unášať životným prúdom. Ale zároveň nezabúdaj, že si to ty, kto drží kormidlo.

Pokiaľ odstránite tieto zlozvyky, vaša energia sa vám opäť vráti.