Čo tieto malé BIELE BODKY prezrádzajú o vašom zdraví? Takto ich odstránite!

Čo znamenajú a ako odstrániť biele bodky na tvári? - LajfHeky
Čo znamenajú a ako odstrániť biele bodky na tvári? - LajfHeky

Mílie sú biele bodky okolo očí a nosa a je to jedno z najčastejších kožných ochorení. Hoci to zvyčajne postihuje novorodencov, ani u dospelých nie je toto ochorenie výnimkou.

V tomto článku sa dozviete, ako biele bodky odstrániť aj pomocou prírodných prostriedkov.

Zbaviť sa týchto bielych bodiek je často dlhý proces, stojí to nemalé peniaze a tiež veľa času stráveného u kožného lekára. Nie vždy to tak ale musí byť.

Než začnete, je dôležité správne identifikovať toto ochorenie.

Tieto biele bodky nesvrbia, nebývajú zapálené ani bolestivé, ale často znižujú naše sebavedomie. Je to teda skôr kozmetický problém.

Použite peeling zo šťavy citróna a cukru

Citróny majú antibakteriálne, antiseptické a antioxidačné vlastnosti. Skombinujte 2 lyžice cukru, šťavu z polovice citróna a 1 lyžičku olivového oleja. Jemne masírujte a nechajte pôsobiť 20 minút.

Medový peeling

Med zabraňuje vysúšaniu a udržuje pokožku hydratovanú. Surový med môže pomôcť aj ak sa vám lúpe vrchná vrstva kože. Môžete si urobiť peeling tak, že zmiešate surový med s cukrom.

Ricínový olej

Ricínový olej pomáha kontrolovať produkciu kožného mazu a má liečivé a antibakteriálne vlastnosti. Masku si pripravíte tak, že zmiešate rovnaký diel olivového a ricínového oleja. Masku aplikujte na tvár, a keď sa úplne vstrebe, tvár si opláchnite.

Vyskúšajte čajovníkový olej

Čajovníkový olej nielen že lieči biele „mliečne“ bodky, ale má tiež upokojujúce účinky na vašu pokožku. Umyte si tvár a poškodené miesta si jemne natrite čajovníkovým olejom. Je vhodné aplikovať ho aj na noc.

Odličujte sa pred spaním

Rada nad zlato. Make-up upcháva póry a môže viesť k rôznym kožným problémom.

Granátové jablko

Opečte v rúre šupky z granátového jablka a potom ich rozdrvte na jemný prášok. Prášok môžete zmiešať aj s citrónovou šťavou a natrieť si ho na tvár ako masku. Po 15 minútach tvár opláchnite. Masku by ste mali používať niekoľko týždňov, aby ste dosiahli čo najlepší výsledok.