Úvod Starostlivosť o krásu Dokonale hladká pleť bez vrások ľahko a pohodlne vďaka týmto cvikom!

Dokonale hladká pleť bez vrások ľahko a pohodlne vďaka týmto cvikom!

Dokonalá pleť bez vrások?

Zabudnite na drahé a neúčinné krémy a skúste niečo lepšie, v podobe unikátnych tvárových cvičení, ktoré by mala ovládať každá žena (a samozrejme neuškodí ani mužom).

Pleť bez vrások – skúste tieto cvičenia

Ak kozmetika neúčinkuje, treba skúsiť niečo, čo má viditeľné výsledky. A je jedno, či vrásky máte a chcete sa ich zbaviť, alebo myslíte skôr na prevenciu a chcete zabezpečiť, aby ste vyzerali mlado čo najdlhšie to pôjde.

Dnes vám predstavíme kolekciu efektívnych cvikov, ako prostriedkov na ochranu mladosti a krásy.

Vyhladenie čela

Odstránenie vrások

Prvé cvičenie slúži k takzvanému vyhladeniu čela. Položte končeky prstov jemne nad oblasť obočia a snažte sa kožu na čele čo najviac napínať. V tej chvíli by sa malo zapojiť obočie, ktorým sa snažte prekonávať tlak vašich prstov. Vždy ho zdvihnite hore a dole, čo je jedna cvičebná séria. Zopakujte to celkom 20x. Tento cvik je vhodné opakovať zhruba 3x – 5x počas celého dňa.

Napodobenie pískania

Odstránenie vrások

Viete ústami zapískať? Tak, že je našpúlite a vyfúknete vzduch? Ak áno, práve ste sa naučili druhé cvičenie proti vráskam. Cieľom je napodobniť tvar úst, ako pri pískaní. Keď ste doma sama, pokojne aj pískajte. Ak nie, nie je nutné vzduch vyfukovať. Akonáhle pery našpúlite, držte ich v tejto pozícii zhruba 10 sekúnd. Potom povoľte. Celkový počet takýchto opakovaní je 5, neskôr aj viac. Opäť odporúčame cvičiť niekoľkokrát počas dňa.

Nútený úsmev

Odstránenie vrások

Aj tento cvik dokáže efektívne eliminovať vrásky. Ako na to? Stačí sa len usmievať. A to tak, že dáte ukazováky do kútikov vašich úst a potom si vytvárate takzvaný umelý úsmev. Snažte sa prstami tlačiť čo možno najviac nahor, až ucítite odpor. Potom povoľte a to isté zopakujte ešte deväťkrát. Rovnako ako u predchádzajúceho cviku, aj tu je vhodné myslieť na cvičenie aj niekoľkokrát počas dňa.

Ukázanie zubov

Odstránenie vrások

Cvik je podobný, ako pri nútenom úsmeve. Dajte ukazováky do kútikov, ale tentoraz hlbšie. Teraz už stačí ústa opatrne rozťahovať do strán a ukázať zuby. Myslite na jemnosť, aby nedošlo k tomu, že vám popraskajú kútiky. Vždy natiahnite do strany a potom povoľte. Takto urobte 5 – 10 opakovaní.

Masáže pod okom

Odstránenie vrások

Jednoduchý cvik postavený na masáži tých správnych miest. Začnite pri vnútornom kútiku oka, kam položíte vankúšiky svojich ukazovákov. A teraz krúživými pohybmi postupne choďte až k uchu. Toto zopakujte ešte dvakrát. Ak by trenie bolo nepríjemné, nie je problémom použiť buď krém, alebo napríklad olejček.

Masáž záhybov

Odstránenie vrások

Jedná sa o unikátne záhyby na vašej tvári, ktorá sa zvyčajne tvorí od konca nosa smerom ku kútikom vašich úst. Práve na tieto záhyby následne položte prsty a snažte sa o jemný tlak na kožu. Potom ľahko našpúľte pery a snažte sa o pohyb rôznymi smermi. Pocítite, ako sa koža na rôznych miestach napína a tiež povoľuje. Takto hýbte s perami zhruba 5 sekúnd, potom si dajte na pár sekúnd oddych a potom ešte štyrikrát zopakujte.

Nafukovanie tváre

Odstránenie vrások

Veľmi jednoduchý cvik, ktorý zvládne každá z vás. Je to nafukovanie tváre. Stačí sa nadýchnuť, nepúšťať však vzduch do pľúc, ale nechať ho v ústach. Zatvorte ústa a dostaňte vzduch do líc. Takto držte zhruba 5 minút a vyfúknite. Potom môžete zopakovať. Celkovo je vhodné realizovať 5 daných opakovaní. Opäť nič nepokazíte, keď budete cvičiť niekoľkokrát denne.

Ako cvičenie na odstránenie vrások podporiť? Pomocou vitamínu E!

Vitamín E

Chcete výsledky cvičenia ešte niečím podporiť? Ak áno, oplatí sa staviť na vitamín E, ktorý je v tomto smere veľmi dobrým pomocníkom, ktorý vás nesklame. Môžete začať jesť potraviny s vyšším obsahom tohto vitamínu, môžete staviť na doplnky stravy, rovnako ako je vhodné skúsiť aj krémy alebo oleje, ktoré budete aplikovať priamo na tvár.

Ďalej je na mieste kožu tiež náležitým spôsobom chrániť. Ako na to? Vhodné je nevystavovať ju slnečným lúčom, ktoré ju môžu vysúšať aj poškodzovať. Ďalej nezabúdajte ani na dostatočnú hydratáciu. Ak používate make-up alebo iné líčenie, je nutné myslieť na to, aby vaša koža mohla bez problémov dýchať.