Trápia vás zarastajúce chĺpky? Takto sa ich zbavíte!

Zarastajúce chĺpky

Ide o pomerne nemilé a nečakané prekvapenie, ktoré sa spravidla vyskytne na tvári, nohách, v podpazuší či v intímnej oblasti. Celkom iste to nie je nič, čo by vaše zdravie nejako extra zvlášť ohrozovalo, aj tak však môže ísť o pomerne nepríjemnú záležitosť. My vám teraz ukážeme, čo ich spôsobuje a čo možno urobiť pre ich odstránenie.

Ako vyzerajú zarastajúce chĺpky

Ako to vlastne vyzerá?

Zarastené chĺpky vznikajú tým, že sa nejakým spôsobom „skrútili“ a začali zarastať späť do kože. Dráždia našu kožu, nepríjemne svrbia, a niekedy dokonca taký zarastený chĺpok môže vyvolať aj bolestivý zápal a opuch na tom mieste. Čo s tým?

Nepoužívanie holiacej peny

Pokiaľ si pred holením nezjemníte kožu pomocou peny či krému a holíte sa len tak nasucho, môže dôjsť k tomu, že žiletka zostrí konce chĺpkov, ktoré potom ľahšie preniknú späť do pokožky.

Riešenie: používajte holiacu penu pred holením a hydratačný krém po holení.

Upnuté oblečenie

Ak často nosíte upnuté  a priliehavé oblečenie, môže dôjsť k tomu, že tieto chĺpky prestanú rásť správnym smerom a začnú zarastať do kože.

Riešenie je veľmi jednoduché: vezmite si na seba občas tiež niečo voľnejšie.

Používanie pinzety

Vytrhávanie chĺpkov pomocou pinzety môže byť tiež príčinou zarastania chĺpkov. Niekedy totiž pinzeta nevytiahne chlp celý, ale ho len povytiahne. A keď sa chlp natiahne, ľahko sa skrúti a môže zarásť späť do pokožky.

Riešenie: pred použitím pinzety kožu poctivo hydratujte krémom alebo kokosovým olejom. Verte, pomáha to!

Prirodzene kučeravé alebo hrubé vlasy

U ľudí s kučeravými vlasmi (a chlpmi) môže dochádzať k zarastaniu častejšie ako u ostatných, pretože sa chlpy krútia späť smerom ku koži úplne prirodzene.

Tiež ak máte husté a hrubé vlasy, môžu mať tak ostré končeky, že preniknú kožou a zarastú v nej.

Riešenie: rast svojich vlasov veľmi zmeniť nemôžete, takže nezostáva než hydratovať, hydratovať a hydratovať.