Trápia vás zarastajúce chĺpky? Takto sa ich zbavíte!

Zarastajúce chĺpky

Ide o pomerne nemilé a nečakané prekvapenie, ktoré sa spravidla vyskytne na tvári, nohách, v podpazuší či v intímnej oblasti. Celkom iste to nie je nič, čo by vaše zdravie nejako extra zvlášť ohrozovalo, aj tak však môže ísť o pomerne nepríjemnú záležitosť. My vám teraz ukážeme, čo ich spôsobuje a čo možno urobiť pre ich odstránenie.

Ako vyzerajú zarastajúce chĺpky

Ako to vlastne vyzerá?

Zarastené chĺpky vznikajú tým, že sa nejakým spôsobom „skrútili“ a začali zarastať späť do kože. Dráždia našu kožu, nepríjemne svrbia, a niekedy dokonca taký zarastený chĺpok môže vyvolať aj bolestivý zápal a opuch na tom mieste. Čo s tým?

Nepoužívanie holiacej peny

Pokiaľ si pred holením nezjemníte kožu pomocou peny či krému a holíte sa len tak nasucho, môže dôjsť k tomu, že žiletka zostrí konce chĺpkov, ktoré potom ľahšie preniknú späť do pokožky.

Riešenie: používajte holiacu penu pred holením a hydratačný krém po holení.

Upnuté oblečenie

Ak často nosíte upnuté  a priliehavé oblečenie, môže dôjsť k tomu, že tieto chĺpky prestanú rásť správnym smerom a začnú zarastať do kože.

Riešenie je veľmi jednoduché: vezmite si na seba občas tiež niečo voľnejšie.

Používanie pinzety

ahoj0

Vytrhávanie chĺpkov pomocou pinzety môže byť tiež príčinou zarastania chĺpkov. Niekedy totiž pinzeta nevytiahne chlp celý, ale ho len povytiahne. A keď sa chlp natiahne, ľahko sa skrúti a môže zarásť späť do pokožky.

Riešenie: pred použitím pinzety kožu poctivo hydratujte krémom alebo kokosovým olejom. Verte, pomáha to!

Prirodzene kučeravé alebo hrubé vlasy

U ľudí s kučeravými vlasmi (a chlpmi) môže dochádzať k zarastaniu častejšie ako u ostatných, pretože sa chlpy krútia späť smerom ku koži úplne prirodzene.

Tiež ak máte husté a hrubé vlasy, môžu mať tak ostré končeky, že preniknú kožou a zarastú v nej.

Riešenie: rast svojich vlasov veľmi zmeniť nemôžete, takže nezostáva než hydratovať, hydratovať a hydratovať.