Ako zaručene vyhrať HRU kameň, papier, nožnice? Vedci zverejnili kompletný návod!

Ako vyhrať hru kameň-papier-nožnice? LajfHeky
Ako vyhrať hru kameň-papier-nožnice? LajfHeky

Neverili by ste, s akým objavom prišli čínski vedci. Na začiatku však stojí otázka – poznáte hru kameň, papier, nožnice? Kto by ju nepoznal, však? Hrali ste ju vy, poznali ju vaši rodičia a radi ju majú aj vaše deti. Keď si však myslíte, že táto hra je založená na náhode, veľmi sa mýlite.

Vedci ponúkajú návod, ako zaručene vyhrať.

Metóda Prvá: Hra proti začiatočníkovi – Proti mužskému súperovi vždy skúste papier

Podľa štatistík totiž 35,4% mužov – začiatočníkov, ako svoj prvý ťah volí najčastejšie kameň. Keď teda zvolíte pri prvom kole papier, máte najvyššiu pravdepodobnosť víťazstva.

Proti žene použite kameň

Väčšina žien, naopak, ako prvé volí nožnice a kameň je teda najpravdepodobnejším receptom k víťazstvu. Z celkového hľadiska sú nožnice najmenej používanou možnosťou – padajú iba vo 29,6% prípadov.

Sledujte, či váš súper nepoužíva dva rovnaké ťahy za sebou

Ak váš súper zahrá dvakrát po sebe rovnaký ťah, tretíkrát už pravdepodobne zvolí iný. Pri tomto predpoklade už voľte iba z dvoch ťahov a vyberte si ten, ktorý vám prinesie buď výhru, alebo remízu, čo vám zaručí, že neprehráte.

Keď váš súper zvolí dvakrát v rade napríklad nožnice, môžete predpokladať, že ich tretíkrát už nezvolí. Tým pádom bude mať buď kameň alebo papier. V tomto prípade zvoľte papier, pretože potom môže táto výmena skončiť najhoršie remízou.

[dalsia_strana_text]