Ako zaručene vyhrať HRU kameň, papier, nožnice? Vedci zverejnili kompletný návod!

Podvedome svojmu súperovi pri vysvetľovaní pravidiel ponúknite prvú voľbu

Ak váš súper – začiatočník potrebuje vysvetliť pravidlá, použite gestá rúk, aby ste mu podvedome navrhli prvý ťah.

Keď napríklad vysvetľujete, že kameň prebije nožnice, použite pre demonštráciu gesto nožníc (nie kameňa), a potom toto gesto použite aj pre vysvetlenie vzťahu medzi nožnicami a papierom. Vďaka tomu nožnice vášmu súperovi podvedome uviaznu v mysli, a je teda pravdepodobné, že ich zvolí ako prvé. Vy buďte pripravení s kameňom.

Metóda Druhá: Hra proti skúsenému súperovi – V prvom kole zahrajte nožnice alebo kameň

Skúsení hráči ako prvý ťah nezvolia kameň, takže by vašou hlavnou možnosťou mali byť nožnice. Týmto spôsobom môžete poraziť ich papier alebo aspoň remizovať. Skúsení hráči si tiež myslia, že začiatočníci ako prvý zvolia kameň a tak logicky vsadia na papier.

V prípade prehry zmeňte ťah

Ak váš súper vyhral predchádzajúce kolo, musíte predvídať, či zvolí znovu rovnaký ťah, alebo použije iný. Začiatočník s najväčšou pravdepodobnosťou zvolí ten istý. Stredne pokročilý najskôr vsadí na kameň a u experta sú najpravdepodobnejšie nožnice, alebo ten ťah, ktorý ste v minulom kole zvolili vy. Chce vás totiž prekvapiť, takže keď ste napríklad v minulom kole hrali s nožnicami a on vás porazil kameňom, je dosť možné, že ako ďalšie zvolia práve nožnice, takže si pripravte kameň.

[dalsia_strana_text]