Úvod Virálne Obľúbené kreslené postavy, ktoré boli vytvorené podľa slávnych ľudí!

Obľúbené kreslené postavy, ktoré boli vytvorené podľa slávnych ľudí!

Niektoré rozprávkové postavy sú tak ikonické, že je ozaj len málo pravdepodobné, že by boli skutočne vymyslené. A vlastne, je to veľmi jednoduché vysvetliť. Samotní animátori priznávajú, že čerpajú inšpiráciu založenú na skutočných základoch – či už ide o celebrity alebo iné rozprávkové bytosti. Pozrite, ako to môže vyzerať!

Belle a Katharine Hepburnová

Belle a Katharine Hepburn

Podoba milej a dobrosrdečnej Belle z legendárnej rozprávky Kráska a zviera, ktorá si svojou pôvodnou originalitou vyslúžila hneď niekoľko spracovaní, vznikla na základe slávnej herečky Katharine Hepburnovej. Držiteľka štyroch Cien akadémie bola súčasťou Hollywoodu viac ako šesťdesiat rokov a zaradila sa k vedúcim tváram žien v hereckom priemysle. Tvorcovia chceli, aby postava pôsobila feministicky.

Aladdin a Tom Cruise

Aladdin a Tom Cruise

Aladdin bol navrhnutý tímom Glen Keane. Pôvodne mala postava pripomínať herca Michaela J. Foxa a mala mať 13 rokov. Počas výroby sa však tím rozhodol, že vzhľad postavy by dostatočne nepôsobil na publikum, a preto postavu prepracovali na staršie (18 rokov) a bola inšpirovaná hercom Tomom Cruisom.

Divine a Uršula

Divine a Uršula

Uršula je nezabudnuteľná postava z animovaného filmu Malá morská víla. Vytvoril ju režisér Ron Clements a scenárista John Musker.

Ale sme si istí, že takmer nikto nevie, že Uršulin vzhľad bol inšpirovaný americkou herečkou a kráľovnou Divine. Určite vidíte, čo majú spoločné a nie je to len ich vzhľad, ale aj ich výrazy tváre.

Milhouse Van Houten a Josh Saviano

Josh Saviano vs. Milhouse Van Houten

Postava modrovlasého chlapca zo Simpsonovcov a Josh toho majú spoločné oveľa viac, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Josh sa objavil v seriáli The Wonder Years (1988-1993), no krátko nato odložil hereckú kariéru nabok. Rovnako ako Milhouse aj Josh má talianskych predkov a je najlepším kamarátom miestneho chlapca (v Joshovom prípade je ním Kevin, v Milhouseovom večný nezbedník Bart). V súčasnosti pracuje ako právnik.

Snehulienka a Hedy Lamarrová, Marge Championová, Adriana Caselottiová

Supy z Knihy džunglí a The Beatles

Presne tak! Nie jedna, ale rovno tri ženy stoja za podobou najslávnejšej princeznej, akú kedy štúdio Walta Disneyho vytvorilo. Animovaná rozprávka Snehulienka a sedem trpaslíkov pochádza z roku 1937, no pôvodné dielo napísali ešte bratia Grimmovci na začiatku 19. storočia. Prvá spomenutá Hedy Lamarrová, herečka rakúskeho pôvodu, sa preslávila vďaka nahej scéne vo filme rakúsko-československej produkcie Extase. Zaujímavosťou je, že okrem Prahy a Viedne sa natáčalo v Dobšinej, Topoľčiankach a Margecanoch. Marge, ktorá onedlho oslávi svoje sté narodeniny, už od mladosti pracovala vo Walt Disney Studios. Adriana Snehulienke zasa prepožičala svoj hlas.

Jessica Rabbit a Rita Hayworth

Jessica Rabbit a Rita Hayworth

Filmová verzia Jessicmi Rabbit bola inšpirovaná rôznymi herečkami, ale animátor Richard Williams neskôr vysvetlil, že sa ju pokúsil urobiť ako Ritu Hayworthová. Tiež sa inšpirovali vlasy Veronicy Lake.

Supy z Knihy džunglí a The Beatles

Supy z Knihy džunglí a The Beatles

Kniha džunglí z roku 1967 je azda najznámejším spracovaním príbehu z konca 19. storočia. V preloženej verzii ste si, samozrejme, nevšimli, že supy používajú nápadný liverpoolsky prízvuk, teda prízvuk z domovského mesta legendárnej skupiny The Beatles. Okrem toho sú aj ich účesy upravené tak, aby pripomínali slávnu štvoricu, Johna Lennona, Paula McCartneyho, Georgea Harrisona a Ringoa Starra.

Cililing a Margaret Kerry

Cililing a Margaret Kerry

Existuje mýtus, že pôvodná animovaná verzia Zvonilky bola vytvorená podľa Marilyn Monroe. To bolo ale vyvrátené.

Animátor Disney Marc Davis však za svoju inšpiráciu vymenoval Margaret Kerry, ktorá je americká herečka. V roku 2006 vydala autobiografiu Tinker Bell Talks: Tales of a Pixie Dusted Life.

Pán Magoo a W. C. Fields

Pán Magoo a W. C. Fields

Pán Magoo bol vytvorený v roku 1949 a jeho prvé vystúpenie bolo v krátkej karikatúre The Ragtime Bear.

Animačný režisér John Hubley čiastočne založil postavu na svojom strýkovi Harrym Woodruffovi a W. C. Fieldsovi, ktorý bol slávnym americkým komikom.