Obľúbené kreslené postavy, ktoré boli vytvorené podľa slávnych ľudí!

Niektoré rozprávkové postavy sú tak ikonické, že je ozaj len málo pravdepodobné, že by boli skutočne vymyslené. A vlastne, je to veľmi jednoduché vysvetliť. Samotní animátori priznávajú, že čerpajú inšpiráciu založenú na skutočných základoch – či už ide o celebrity alebo iné rozprávkové bytosti. Pozrite, ako to môže vyzerať!

Belle a Katharine Hepburnová

Belle a Katharine Hepburn

Podoba milej a dobrosrdečnej Belle z legendárnej rozprávky Kráska a zviera, ktorá si svojou pôvodnou originalitou vyslúžila hneď niekoľko spracovaní, vznikla na základe slávnej herečky Katharine Hepburnovej. Držiteľka štyroch Cien akadémie bola súčasťou Hollywoodu viac ako šesťdesiat rokov a zaradila sa k vedúcim tváram žien v hereckom priemysle. Tvorcovia chceli, aby postava pôsobila feministicky.

Aladdin a Tom Cruise

Aladdin a Tom Cruise

Aladdin bol navrhnutý tímom Glen Keane. Pôvodne mala postava pripomínať herca Michaela J. Foxa a mala mať 13 rokov. Počas výroby sa však tím rozhodol, že vzhľad postavy by dostatočne nepôsobil na publikum, a preto postavu prepracovali na staršie (18 rokov) a bola inšpirovaná hercom Tomom Cruisom.

Divine a Uršula

Divine a Uršula

Uršula je nezabudnuteľná postava z animovaného filmu Malá morská víla. Vytvoril ju režisér Ron Clements a scenárista John Musker.

Ale sme si istí, že takmer nikto nevie, že Uršulin vzhľad bol inšpirovaný americkou herečkou a kráľovnou Divine. Určite vidíte, čo majú spoločné a nie je to len ich vzhľad, ale aj ich výrazy tváre.