Obľúbené kreslené postavy, ktoré boli vytvorené podľa slávnych ľudí!

Milhouse Van Houten a Josh Saviano

Josh Saviano vs. Milhouse Van Houten

Postava modrovlasého chlapca zo Simpsonovcov a Josh toho majú spoločné oveľa viac, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Josh sa objavil v seriáli The Wonder Years (1988-1993), no krátko nato odložil hereckú kariéru nabok. Rovnako ako Milhouse aj Josh má talianskych predkov a je najlepším kamarátom miestneho chlapca (v Joshovom prípade je ním Kevin, v Milhouseovom večný nezbedník Bart). V súčasnosti pracuje ako právnik.

Snehulienka a Hedy Lamarrová, Marge Championová, Adriana Caselottiová

Supy z Knihy džunglí a The Beatles

Presne tak! Nie jedna, ale rovno tri ženy stoja za podobou najslávnejšej princeznej, akú kedy štúdio Walta Disneyho vytvorilo. Animovaná rozprávka Snehulienka a sedem trpaslíkov pochádza z roku 1937, no pôvodné dielo napísali ešte bratia Grimmovci na začiatku 19. storočia. Prvá spomenutá Hedy Lamarrová, herečka rakúskeho pôvodu, sa preslávila vďaka nahej scéne vo filme rakúsko-československej produkcie Extase. Zaujímavosťou je, že okrem Prahy a Viedne sa natáčalo v Dobšinej, Topoľčiankach a Margecanoch. Marge, ktorá onedlho oslávi svoje sté narodeniny, už od mladosti pracovala vo Walt Disney Studios. Adriana Snehulienke zasa prepožičala svoj hlas.

Jessica Rabbit a Rita Hayworth

Jessica Rabbit a Rita Hayworth

Filmová verzia Jessicmi Rabbit bola inšpirovaná rôznymi herečkami, ale animátor Richard Williams neskôr vysvetlil, že sa ju pokúsil urobiť ako Ritu Hayworthová. Tiež sa inšpirovali vlasy Veronicy Lake.