Čo o vás vypovedá farba, ktorú si radi obliekate? Budete prekvapení!

Čo o vás hovorí vaša obľúbená farba? Zdroj: Pinterest
Čo o vás hovorí vaša obľúbená farba? Zdroj: Pinterest

Každý z nás je iný, teda je viac než jasné, že každému z nás sa páčia aj iné farby. Možno vy priam zbožňujete modrú, no váš priateľ ju nenávidí. Možno váš priateľ zas obľubuje červenú, no vy ju neviete vystáť. Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, to, aká farba sa nám páči, má spoločného s našou osobnosťou viac, ako si myslíme. Psychológia farieb je legitímna vec a prezrádza veľa o našej osobnosti a o tom, ako sa pozeráme na život či veci. Aká je teda vaša obľúbená farba?

Bez rozmýšľania skúste odpovedať na otázku, ktorá farba je vaša najobľúbenejšia. Ak by ste sa nad tým príliš dlho zamýšľali, začali by ste o tom príliš špekulovať a zmarili by ste výsledky tohto testu osobnosti. Aj keď obľubujete viacero farieb, určite sa nájde jedna, ktorá trošičku nad tými ostatnými prevyšuje!

Modrá

Čo o vás vypovedá farba, ktorú si radi obliekate?

Modrá farba – Ste pokojná, dôveryhodná a spoľahlivá osoba. Rovnako ako oceán, zdá sa, že ste silný a sebaistý, ale pod povrchom je toho viac – zraniteľná, no trochu búrlivá strana. Želáte si harmóniu a mier a staráte sa o to, aby ste tieto dve veci šírili aj okolo seba. Máte tendenciu byť v živote poháňaní úspešnými jednotlivcami a väčšinou všetko dotiahnete do konca.

Červená

Čo o vás vypovedá farba, ktorú si radi obliekate?

Červená farba – Odvážny, hlasitý, nahnevaný a plný energie. S červenou sa väčšinou spája extravagancia, energia či vášeň.  Ste taktiež dobrodružný, spontánny a túžite po všetkom, čo má v sebe trochu adrenalínu. Ste vášnivý, ambiciózny a súťaživý. Ste rád stredobodom pozornosti a žijete naplno.

Zelená

Zelená farba – Ste praktický, verný a zásadový, taktiež vyrovnaný, stabilný a nerobí vám problém hovoriť o svojich pocitoch a myšlienkach. Viete, ako si získať ľudí a vaša starostlivosť o iných je príčinou toho, prečo ste obľúbeným. Ak sa vám páči zelená, pravdepodobne budete klásť veľký dôraz na to, aké je vaše postavenie v spoločnosti a ako ste uznávaný.

Čierna

Povaha človeka podľa obľúbenej farby

Čierna farba – Ste cieľavedomý a rozhodný. Chcete získať silu a prestíž a nezaujímate sa o to, čo sa stane potom, keď to dosiahnete. Ste tajomný a očarujúci, čo však niekedy môže pôsobiť zastrašujúco na vašich kolegov či priateľov. Rovnako ako vaša farba, ste nadčasový a sofistikovaný a nikdy nestratíte štýl. Ľudia, ktorí obľubujú túto farbu, majú sklom byť hlbokými mysliteľmi. Sú to inteligentné bytosti s citom pre zodpovednosť a etiku. Môžu sa pre iných zdať vzdialení a ťažko dosiahnuteľní, no v skutočnosti sú to veľmi milí ľudia, ktorí majú všetko pod kontrolou.

Biela

Povaha človeka podľa obľúbenej farby

Biela farba – Ste jednoduchý, čistý, pokojný a nepoškvrnený, pozitívny a optimistický. Ľudia sa radi zdržiavajú vo vašej prítomnosti, pretože neustále šírite okolo seba šťastie. Radi hráte podľa pravidiel a zameriavate sa na detaily. Ste nezávislý a sebestačný a rád trávite čas osamote. Biela je pre všetkých známa ako symbol čistoty a pokoja. Ak máte radi bielu, pravdepodobne smerujete k zmene alebo transformácii vo vašom živote, ktorá vám pomáha upokojiť myseľ a očistiť dušu.

Žltá

Povaha človeka podľa obľúbenej farby

Žltá farba – Ste zvedavý a radi spoznávate nové veci. Neustále hľadáte šťastie a veci, ktoré by vás napĺňali. Radi rozveseľujete iných ľudí, aj keď vy sám nie ste v tom momente šťastný. Ste inteligentný a viete ako si užívať život, no často sa skrývate za masku. Milovníci žltej sú tiež pozitívni, tvrdo pracujúci ľudia. Sú usporiadaní a väčšinou sa pri práci držia nejakého postupu či plánu, aby sa uistili, že všetko ide tak, ako má. Niektorí z nich sú plachí, no neplatí to na všetkých. Väčšinou sú len radi vo svojej vlastnej spoločnosti.

Hnedá

Povaha človeka podľa obľúbenej farby

Hnedá – Ste pokojný, chladný a usporiadaný. Potrebujete cítiť stabilitu a pohodlie. Ste verný, pokorný, skromný a spoľahlivý. Je alebo z vás bude skvelý priateľ, skvelý rodič a skvelý partner. Ste veľmi pracovitý, no máte aj svetlejšiu stránku, vďaka ktorej sa vám ľudia chcú otvoriť a zdôveriť sa. Ľudia, ktorí obľubujú takúto farbu sú mimoriadne tvrdo pracujúci a majú veľmi štruktúrovaný prístup k životu. Sú priamočiari a trpezliví.

Ružová

Povaha človeka podľa obľúbenej farby

Ružová farba bola vždy spojená so ženskosťou a typickými ženskými znakmi ako je citlivosť, veľkorysosť a poskytovanie starostlivosti. Ľudia, ktorí majú radi ružovú, sú veľmi priateľskí, milí a príjemní. Ak medzi nich patríte vy, ste srdcom všetkých farieb. Ste milujúci, milý a pokojný, veľmi starostlivý a vždy dávate viac, než dostávate. Ste romantický, zmyselný a viete ako zaobchádzať s ľuďmi spôsobom, ktorý im to uľahčuje. Máte trochu naivnú alebo detskú stránku, vďaka čomu vás ľudia majú ešte radšej.

Fialová

Fialová farba – Ste umelecká a jedinečná osobnosť. Milovníci fialovej sú umelecké duše, ktoré obľubujú umenie a všetko s ním spojené, pretože je to pre nich perfektná príležitosť, ako vyjadriť samých seba. Sú to poriadni pracanti a rojkovia, ktorí snívajú o skvelom a dokonalom svete a nikdy sa nevzdávajú. Často sa zaujímajú o spiritualitu a hlbší zmysel života. Ak medzi nich patríte, ste tiež súcitný, aktívny a máte voľného ducha, ktorý hľadá tajomstvá života. Dávate pozor na všetky detaily a analyzujete všetko, čo vám príde pod ruku. Ste trochu náladový, ale je to preto, že do všetkého, čo robíte, sa veľmi interesujete.

Oranžová

Oranžová farba – Rôzne výskumy ukazujú, že ľudia, ktorí majú radi oranžovú farbu, sú vnímaní ako sociálni a priateľskí. Majú radosť z toho, že sú vo vzťahoch a priateľstvách, a že sa zapájajú do diskusií. Majú radi, ak sú súčasťou veľkých skupín a klubov.

Tyrkysová

Tyrkysová farba – Ľudia, ktorým sa páči takáto farba, si dokážu vychutnávať život naplno a milujú luxus, či lepšie a kvalitnejšie veci. Taktiež, kvôli tomu, že sú naozaj sociálne orientovaní, nikdy navonok neprejavujú stres, ktorým môžu prechádzať.

Zlatá

Povaha človeka podľa obľúbenej farby

Zlatá farba – Rovnako ako aj vaša farba, chcete, aby si vás ľudia všimli a chcete byť číslom jeden po celý čas. Vždy hľadáte niečo, čo vás ešte viac zvýrazní a príležitosti na zviditeľnenie sa. Ste veľmi sebavedomý a charizmatický. Viete kto ste a čo chcete, no len neberiete, ale aj dávate. Vždy uprednostňujete kvalitu nad kvantitou.

Strieborná

Strieborná farba – Ste mysliteľ. Vždy vidíte veci z iného uhla a nebojíte sa vyjadriť svoj vlastná názor. Máte veľa skúseností a ste radi, že ich môžete odovzdávať ľuďom okolo vás. Ste veľmi vynaliezavý a silný zároveň. Vyžaruje z vás istota, ktorá je dôvodom, že ľudia sú radi vo vašej prítomnosti. Vyzerá to tak, že život sa uberá presne tým smerom, ktorým chcete, vďaka čomu máte neustále úsmev na tvári.