Úvod Zaujímavosti Dokážete vyriešiť túto logickú hádanku o štyroch kriminálnikoch? Kto vykríkne ako prvý?

Dokážete vyriešiť túto logickú hádanku o štyroch kriminálnikoch? Kto vykríkne ako prvý?

Logické hádanky sú veľmi obľúbenou záležitosťou, takže vám prinášame ďalšiu, aby ste trochu potrápili svoje mozgové bunky.

Niektoré logické úlohy sú ľahké, ale niektoré nás vedia poriadne potrápiť. Aké je teda riešenie? Dajte nám vedieť do komentárov.

Štyria zločinci boli chytení za svoje priestupky, ale poprosili sudcu, aby ich pustil bez trestu. Keďže išlo o menší trestný čin, sudca sa rozhodol, že ich prepustí bez akéhokoľvek trestu, ak vyriešia nasledujúcu hádanku. Obrázok nájdete dole!

Všetci štyria kriminálnici sú zoradení na schodoch tak, ako to je na obrázku. Štvrtú osobu od ostatných troch oddeľuje stena.

Takže si to zhrňme:

Kto vykríkne ako prvý?

Kriminálnik č. 1 vidí kriminálnika č. 2 a 3.

Kriminálnik č. 2 vidí kriminálnika č. 3.

Kriminálnici č. 3 a 4 nevidia nikoho.

Kriminálnici majú na hlavách klobúky a povedali im, že dvaja z nich majú biele a dvaja majú čierne klobúky. Nevidia však, akej farby je ich vlastný klobúk. Majú však vykríknuť farbu, ktorú má ich klobúk, ale len vtedy, keď si budú 100% istí.

Nemôžu sa hýbať ani otáčať.

Nemôžu medzi sebou hovoriť.

Nemôžu si dať dole klobúk, aby zistili, akú má farbu.

Kto vykríkne správnu odpoveď ako prvý?

Viete odpoveď? Ak nie, správnu odpoveď nájdete na nasledujúcej strane!

Kto prvý zakričí správnu odpoveď?

Kto vykríkne ako prvý?

Kriminálnik č. 2 vykríkne ako prvý správnu odpoveď.

Keďže kriminálnik č. 1 vidí, že kriminálnici č. 2 a 3. majú rozdielne farby, nie je si istý, akú farbu má on a teda nemôže vykríknuť prvý. Kriminálnik. č. 2 vie, že ak by mal on a kriminálnik. č. 3 rovnakú farbu klobúka, kriminálnik č. 1 by už dávno správnu odpoveď vykríkol. Keďže pred sebou vidí čierny klobúk a kriminálnik č. 1 nezakričal, je si na 100% istý, že jeho klobúk je biely.