Viete, ako sa robia fotky „PRED“ a „PO“ v reklamách na chudnutie? Je to čistý podvrh!

Viete, ako sa robia fotky
Viete, ako sa robia fotky "PRED" a "PO" v reklamách na chudnutie?

Určite viete o čom hovorím. Internet je doslova preplnený reklamami na chudnutie. Veľa z nich láka na fotky „pred a po“ so sloganom v štýle „Schudnite 20 kíl za jeden mesiac!“ Alebo iným nezmyslom. Prečo to ale funguje?

Mnoho začínajúcich podnikateľov, ale aj tých skúsenejších, si láme hlavu nad úderným marketingom. Nad niečím, čo by im zvýšilo predaj a donieslo nových klientov. Pritom už roky existuje účinná marketingová metóda a to: Obrázky PRED a PO.

Rozpamätajte sa, akú reklamu ste videli na chudnutie? Aký obrázok tam bol?

Väčšinou ide o 2 typy obrázkov. Na prvom obrázku je nejaká dáma s odstrihnutou hlavou, s odstrihnutými nohami a snaží sa zmerať si pás s centimetrom. Na druhom obrázku je výsledok pred a po. Človek, ktorý bol tučný a človek, ktorý je chudý.

Prečo to tak dokonale funguje?

Aká psychológia je za tým? Úplne jednoduchá. Určite poznáte porekadlo, že jeden obrázok je viac ako 1000 slov.

Prvý dôvod, prečo obrázky pred a po fungujú je, že ľudia vidia okamžitý rozdiel. Keď vašim zákazníkom ukážete toho istého chlapa, ktorý mal 50 kíl nadváhu a toho istého chlapa, ktorý má už o 30 kíl menej, tak uvidia ten rozdiel. Preto skvele fungujú obrázky pred a po.

Druhý dôvod prečo obrázky pred a po z psychologického hľadiska fungujú je, že nevidia časový horizont. Nevidia, koľko úsilia to človeka stálo, aby sa dostal do tohto stavu. Ak hovoríme o obrázkoch pri chudnutí.

Práve PRETO sa osobný tréner Andrew Dixon teda rozhodol, že svetu ukáže, ako to s takými fotkami naozaj je. Na svojom vlastnom tele ukázal, že sa jedná o obyčajný podvrh.

„Pred pár týždňami som sa cítil pomerne zle – trápilo ma nadúvanie. Povedal som priateľke, aby ma odfotila a následne som urobil pokus. Oholil som si hlavu, fúzy, spravil desiatky kľukov a sed-ľahov. Upravil som osvetlenie v našej spálni a výsledky boli na svete,“ komentoval Andrew ako vznikali absolútne rozdielne fotografie, ktorými sa dá oklamať obyčajný človek. Celý test a úprava fotografií trvali hodinu! „Ako môžete vidieť na fotografii, nie som žiadny bodybuilder,“ komentoval prvú fotografiu.

Andrewovi to nestačilo a preto vytvoril ďalšie fotky, ktoré mali simulovať jeho chudnutie v čase. Pozrite sa na nasledujúcu koláž, všetky fotky na koláži boli odfotené počas jednej hodiny.

O niekoľko týždňov sa už rozhodol pre „dôveryhodnejšiu“ sériu fotografií, ktorých cieľom bolo oklamať čitateľa ešte viac. Ako znie odkaz od Andrewa? „Nesnažte sa vyzerať ako niekto na upravenej fotografii a nebudete sklamaní. Ide o podvod. Zamerajte sa na zdravú výživu, nízku hladinu stresu, kvalitný spánok a dostatok pohybu. Nestrácajte energiu tým, že budete súťažiť s ostatnými. Užívajte si všetko, čo život ponúka.“