Akí muži sú pre ženy viac atraktívni? S vlasmi alebo plešatí? Páni, možno by ste mali premýšľať o zmene účesu!

Plešatí verzus muži s vlasmi
Plešatí verzus muži s vlasmi

Kým v prípade žien sú vlasy korunou krásy, u silnejšieho pohlavia to neplatí. A hoci sa mnohí muži stresujú, že plešatejú, ženám to (vraj) až tak neprekáža! Pozreli sme sa na to, či je plešina pre tých, ktorých sa to týka, hendikep, ale dozviete sa i to, že vám na plešatého muža stačí len pozrieť a hneď viete, čo je zač.

Väčšina mužov vlasy má, u iných to príroda zariadila inak. Iní sa zase svojich vlasov zbavili dobrovoľne a preferujú krásnu, lesklú plešinu. Vedci sa rozhodli, že sa mužskému porastu na hlave budú venovať trochu viac a zistia pre nás, ako veľmi mužský porast na hlave ovplyvňuje ich atraktivitu v očiach žien.

Sú pre ženy viac atraktívnejší muži s vlasmi alebo bez?
Sú pre ženy viac atraktívnejší muži s vlasmi alebo bez?

Už od pradávna sa vedú diskusie o tom, či sú pre ženy atraktívnejší muži s vlasmi alebo bez nich no a vďaka skvelej práce vedcov pre vás máme odpoveď.

Podľa prieskumov uskutočnených na ženách, sú atraktívnejší muži bez vlasov!

Sú pre ženy viac atraktívnejší muži s vlasmi alebo bez?
Sú pre ženy viac atraktívnejší muži s vlasmi alebo bez?

Oholená hlava je typická pre povolanie vojaka, športovca či policajta, a to sú všetko chlapi, ktorí väčšinu žien privádzajú do varu. Holá hlava rovná sa akčný hrdina a muž nabitý testosterónom, čo ženy logicky priťahuje. A vyberať si veru majú z čoho, nakoľko plešatosť sa týka 60% Európanov.

Títo chlapi na ženy pôsobia atraktívne, sebavedome a dominantne. Odhalila to štúdia v Pensylvánii, ktorá požiadala ženy, aby rozdelili mužov na fotkách podľa atraktivity, sebavedomia a dominantnosti. Na jednu stranu mali dať fotografie mužov, ktorí im prídu atraktívni, na druhú stranu mužov, ktorí tak nepôsobili.

Na plnej čiare to vyhrali plešatí muži. Autor štúdie Albert. E Mannes je výsledkom veľmi potešený a navrhuje, že by podobná všeobecná znalosť tohto výskumu mohla konečne zabezpečiť, aby muži nemali tak veľký strach zo straty svojich vlasov.

Atraktivita plešatých nepozná hraníc

Ženy v tom majú jasno!
Ženy v tom majú jasno!

Dobrovoľné zbavenie sa vlasov považujú ženy u mužov za ich sebavyjadrenie a vyjadrenie určitého postoja. Plešatí muži pôsobia dominantne a sebavedome, čo ženy samozrejme priťahuje. Muži, ktorí si dobrovoľne oholili hlavu, pôsobia ako tí, ktorí sú schopní riešiť svoje problémy a robiť veľké rozhodnutia.

Ak ste plešatým mužom, radujte sa. 🙂

A čo si ako prvé všímajú muži? Čítajte TU.