VÄZENIE: Ak ho vidíte len ako hotové peklo, sú veci, ktoré o ňom určite neviete!

Zaujímavosti o väzení. LajfHeky

Či už vidíte väzenie ako peklo alebo ako prechádzku ružovým sadom, sú veci, ktoré o ňom neviete.

Samozrejme, že každé väzenie je iné a pravidlá, ktoré sú v každom z nich stanovené, sa líšia. Môžete väzenie vidieť ako ten najhorší komplex, do ktorého sa kedy môžete dostať, ale musíme uznať, že niektoré väznice dokážu náš život urobiť lepším. Nie každé väzenie je oranžová kombinéza a aktívny sexuálny život, ktorému sa v priemere teší jeden z dvoch väzňov (nie u nás). V niektorých väzniciach dostávajú ľudia oveľa lepšiu starostlivosť, ako ľudia v živote mimo mreží.

Väznica ponúka lepšiu zdravotnú starostlivosť, lepšie jedlo a podobne. Poďme sa pozrieť na to, prečo väzenie nie je až tak zlé.

Väzni trávia vonku viac času ako dnešné deti

Čo ste o väzení nevedeli
Čo ste o väzení nevedeli

Vo Veľkej Británii je až 75% detí, ktoré trávia vonku menej času, než väzni. Zdá sa to ako obrovské číslo, ale treba podotknúť, že v niektorých štátoch je to ešte oveľa horšie. Väzni majú určenú minimálne jednu hodinu denne pre strávenie času na čerstvom vzduchu. Veľa väzníc však dáva väzňom oveľa viac času na to, aby sa vonku prevetrali, zahrali si obľúbený šport alebo študovali. Je to smutné, ale napríklad v USA strávi dieťa vonku v priemere 20 minút denne.

Zločinci majú lepší život ako bezdomovci

Čo ste o väzení nevedeli
Čo ste o väzení nevedeli

Čo sa ale všeobecne vie. Nie nadarmo sa často hovorí, že je lepšie byť zavretý, než byť bezdomovcom. Vo väzení človek aspoň dostane najesť, má strechu nad hlavou a nie je mu vo väzení zima. Nehovoriac o tom, že vonku na vás číha s bezdomoveckým životným štýlom veľa chorôb, zatiaľ čo vo väzení máte istú lekársku starostlivosť. Mnoho bezdomovcov si uvedomuje, že stráviť život vo väzení je výhodnejšie, než ho stráviť na ulici. Často preto páchajú menšie zločiny, za ktoré sú poslaní aspoň na chvíľu do “chládku”.

Ďakujeme