Skvelé triky, ako zastaviť rôzne druhy bolesti rýchlo a bez liekov!

Triky ako zastaviť bolesť
Triky ako zastaviť bolesť

Mnohí ľudia sa snažia. Snažia sa cvičiť, optimálnejšie stravovať, viac sa hýbať, progresívne zvyšovať záťaž či sledovať kalorický príjem. Snaha však často vychádza navnivoč, pretože zrazu zistíme, že niečo na našom tele je “pokazené”. Buď nás začne pichať v ramene, máme bolesti chrbta, bolí nás lakeť či koleno… Nemôžeme makať na 100%, psychika je naštrbená a zostáva nám dať si pauzu. Ďalšie kroky závisia od typu a závažnosti problému, no v tomto článku sa pozrieme na niekoľko vychytávok, častých chýb, tipov a trikov, ako si z pohodlia domova môžeme pomôcť. Alebo sa o to aspoň pokúsiť.

Dajte si kúsok tmavej horkej čokolády, aby ste upokojili bolesť v krku

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Čo robiť: Ak vás trápi bolesť v krku či kašeľ, dajte si kúsok horkej čokolády. Siahnite po čokoláde s veľkým množstvom kakaa.

Prečo to funguje: Podľa vedcov môže čokoláda potlačiť kašeľ a vyliečiť bolesť v krku ešte lepšie, ako bežné lieky. Štúdie ukázali, že vďaka kakau čokoláda výrazne znižuje frekvenciu kašľa, podľa výskumu funguje dokonca rovnako dobre ako napr. kodeín.

Vezmite trochu kurkumínu na zastavenie bolesti spôsobenej zápalom

Čo robiť: Ak trpíte zápalom, pridajte k jedlu kurkumu alebo jeho výťažok – kurkumín.

Prečo to funguje: Kurkuma, korenie, ktoré je obzvlášť obľúbené v Ázii, je široko používané v alternatívnej medicíne vďaka svojim protizápalovým účinkom. Niektoré štúdie porovnali kurkumín s konvenčnými liekmi a zistili, že jeho účinok bol rovnako dobrý pri úľave od bolesti ako ibuprofén. Lekári odporúčajú užívať kurkumu alebo kurkumín v tobolkách pacientom s boľavými kĺbmi.

Pite veľa vody, aby ste zmiernili príznaky migrény

Čo robiť: Ak vás trápia bolesti hlavy, pite veľa vody. Odborníci odporúčajú vypiť minimálne každé 2 hodiny aspoň pohár vody.

Prečo to funguje: Mierne bolesti hlavy a ťažké migrény môžu byť často vyvolané dehydratáciou. Zlá rovnováha tekutín a elektrolytov v tele nedovolí, aby jej systémy fungovali správnym spôsobom. Pitie dostatočného množstva vody vám teda pomôže bojovať proti dehydratácii a zmierniť príznaky migrény.