Výskum vykonávaný na komikoch preukázal, že sú zvyčajne viac v depresiách ako priemerný človek
Akademici z univerzity v Oxforde vykonali výskum, pri ktorom testovali 523 komediantov a komikov (404 mužov a 119 žien) z Veľkej Británie, USA a Austrálie. Gordon Claridge, profesor na tejto univerzite povedal: „Väčšina z nich bola skôr introvertná a schizoidná. Domnievam sa, že väčšina komikov robí svoju profesiu práve pre to, aby sa vysporiadali so svojimi depresiami.“ Je možné, že smiech u ľudí by mohol pôsobiť na komika ako metóda, pri ktorej sa komik vyrovnáva so svojim vnútorným zmätkom.
Podľa štúdie, ľudia, ktorí trávia veľa času na internete, majú väčšiu šancu byť v depresiách a labilní
Vedci vo Švédsku urobili prieskum, pri ktorom študovali návyky viac ako 4 100 švédskych mužov a žien vo veku 20 až 24 rokov. Tento prieskum trval rok a bolo zistené, že ľuďom, ktorí trávia neustále čas na svojom počítači, sa rozvíja stres, depresie a poruchy spánku. Stráviť veľa času na počítači je veľmi jednoduché (napr. pracovne, hraním hier alebo chatovaním). To vedie k časovej tiesni, zanedbávaniu činností a osobných potrieb (ako je sociálna interakcia, spánok, fyzická aktivita).
Ženy trpia depresiami približne dvakrát častejšie ako muži. Majú totiž silnejšie genetické predispozície k jej rozvoju
V porovnaní s mužmi, sú ženy oveľa viac vystavené kolísavej hladine hormónov a to najmä v čase okolo pôrodu a menopauzy. Americká psychologická asociácia uvádza, že miera sexuálneho a fyzického zneužívania je u žien oveľa vyššia, než sa pôvodne predpokladalo a to je významným faktorom pri vzniku depresie. Vydaté ženy sú tiež náchylnejšie k depresii, zatiaľ čo opak je pravdou u mužov.
Depresia môže spôsobiť, že sa vám bude snívať viac snov a budú sa často opakovať
Psychológovia v roku 1970 zaznamenali, že ľudia trpiaci depresiou majú omnoho viac snov, než priemerný človek bez depresie. Väčšinou sa jednalo o negatívne tématické sny, citovo intenzívne sny a nočné mory. Keďže tieto nepríjemné sny idú často ruka v ruke s nespavosťou, tak sa „snílkovia“ s klinickou depresiou často prebúdzajú vyčerpaní, unavení a bez energie.