3 účinné detoxikačné kúpele: Zbavte telo toxínov a naštartujte jeho regeneráciu

Detoxikačné kúpele, ktoré zbavia vaše telo toxínov. LajfHeky

Áno. Jar. Máme ju tu a práve toto obdobie je najvhodnejšie pre očistu tela po zime, kedy sa v ňom nahromadilo množstvo toxínov. Okrem hladovky, úpravy jedálnička a iných zmien životného štýlu, vyskúšajte pár starých čínskych spôsobov, ktoré vám pomôžu detoxikovať vaše telo. 🙂

Nie je nič viac relaxačného, ako horúci kúpeľ, snáď s výnimkou relaxačného „detox“ kúpeľa, ktorá naviac pomáha očistiť telo a zbavuje ho prebytočných látok. Detoxikačné kúpele pomôžu odstrániť nebezpečné toxíny z tela, ale tiež majú tendenciu, že sa po nich cítite unavený/á, takže je najlepšie ich vykonať pred spaním alebo po náročnej činnosti!

Detoxikačný kúpeľ

Tipy na detoxikačný kúpeľ

Podľa čínskeho systému reflexológie, sa na povrchu našich tiel nachádza množstvo bodov a energetických zón, ktoré sú spojené s veľkým a dôležitým orgánovým systémom tela. To znamená, že ich aktiváciou môžete celé svoje telo detoxikovať a tiež naštartovať jeho regeneráciu. Navyše je táto liečebná metóda nielen účinná, ale aj veľmi jednoduchá.

Detoxikácia tela, ktorej sa budeme venovať v tomto článku, pozostáva z iónových kúpeľov.

Na ich prípravu použijete teplú vodu, aby sa otvorili póry. Do vody sa ďalej pridávajú rôzne substancie, ktoré pôsobia ako prečisťujúce a protizápalové. Počas kúpeľa sa ióny vstrebávajú cez chodidlá a v tele tak stimulujú detoxikačné procesy.

Existuje niekoľko foriem tohto kúpeľa:

Soľný detoxikačný kúpeľ

Budete potrebovať:

  • 1/2 šálky (100 gramov) Epsomskej soli (síran horečnatý)
  • 1/2 šálky (100 gramov) morskej soli
  • 1 šálka sódy
  • pár kvapiek esenciálneho oleja podľa voľby

Postup:

1. Do vane napustite teplú vodu a prilejte všetky uvedené ingrediencie.

2. V tomto kúpeli buďte 15 až 20 minút.

3. Ak by sa časom voda prirodzene ochladila, napusťte si jej viac.

4. Majte na pamäti, že po kúpeli sa môžete cítiť vyčerpaní a slabí, ale kúpeľ upokojí podráždenie kože, detoxikuje vaše telo a zvýši v ňom hladinu horčíka.

Ďalší z týchto kúpeľov nájdete na nasledujúcej strane.