12 dôležitých príznakov, že nepijeme dostatok vody

Ako využiť staré dáždniky

Na tomto svete nie je nič viac osviežujúcejšieho, ako veľký, ľadový pohár vody. Nemyslím si, že existuje niekto, kto môže poprieť, že niekedy jednoduchý pohár vody môže byť viac uspokojujúcejší, ako šálka kávy alebo plechovka sódy. Napriek tomu mnohí z nás denne nepijú dostatok vody. Tým, že sa zbavíme najprirodzenejšieho zdroja na svete, neustále poškodzujeme naše telá.

Ak rozpoznáte niektorý z nasledujúcich príznakov na sebe, odporúčame vám ihneď ísť a vypiť pohár H2O.

#1. Ústa sú suché

Kedykoľvek cítite ten lepkavý a nepríjemný pocit v ústach, zjavne by ste sa mali ísť hneď napiť. Avšak sladké nápoje sú len dočasným riešením väčšieho problému. Pitná voda namaže hlienové membrány v ústach a hrdle, a tie budú aj naďalej udržiavať ústa vlhké a s dostatkom slín.

#2. Vaša pokožka je suchá

Vaša pokožka je najväčším orgánom vášho tela, takže samozrejme musí zostať hydratovaná. V skutočnosti je suchá koža jedným z najčastejších príznakov úplnej dehydratácie, čo môže viesť k oveľa väčším problémom. Nedostatok vody znamená nedostatok potu, čo vedie k neschopnosti tela odstrániť prebytočnú nečistotu a olej nahromadený po celý deň. Ak chcete zabrániť výpadkom, prvým riešením by malo byť piť viac vody.

#3. Silný smäd

Každý, kto kedy mal „opicu“, vám môže povedať, že keď sa prebudíte, vaše telo jednoducho nemá dostatok vody. Alkohol dehydruje celé telo a pitná voda vyšle signál do mozgu, až kým sa vaše hladiny tekutín nevrátia na východiskovú hodnotu. Počúvajte, čo vaše telo hovorí; Vie o čom hovorí!

Príznaky, že nepijeme dostatok vody

#4. Vaše oči sú suché

Pitná voda nepomáha len ústam a hrdlu. Nedostatok príjmu vody vedie k suchým, červeným očiam. Bez vody v tele, vaše slzné kanáliky vyschnú. Uvedomte si, že to môže spôsobiť oveľa väčšiu ujmu na vašich očiach, hlavne ak nosíte šošovky na dennej báze.

#5. Pociťujete bolesti kĺbov

Naše chrupavky pozostávajú z približne 80% vody. Tým, že udržiavate telo hydratované, zabezpečíte, že vaše kĺby budú môcť absorbovať šok z náhlych pohybov, ako je beh, skákanie alebo nepríjemné pády.

#6. Vaša svalová hmotnosť klesá

Vaše svaly sú tiež väčšinou z vody. Je zrejmé, že menej vody v tele znamená menej svalovej hmoty. Pitná voda pred, počas a po cvičení vám nielen udržuje hydratáciu a pohodlie, ale prináša aj vodu na správne miesta vo vašom tele a znižuje možnosť vzniku zápalu a bolesti súvisiacej s cvičením a vzpieraním.

#7. Liečenie z chorôb je dlhé

Pitná voda umožňuje, aby vaše telo nepretržite vyprázdňovalo toxíny. Vaše orgány pracujú na odfiltrovaní niektorých odpadových produktov ako stroj, ale ak stroj nepodporujete vodou, nemôže to fungovať správne. V dehydratovanom tele si orgány začínajú vyťahovať vodu z uložených oblastí, ako je vaša krv, čo vedie k celému novému súboru problémov.

#8. Cítite sa „bezdôvodne“ unavene

Ako sme práve uviedli, pri dehydratácii si telo „požičia“ vodu z krvi. Nedostatok správne hydratovanej krvi vedie k nedostatku kyslíka, ktorý sa prináša do celého tela. Samozrejme, nedostatok kyslíka vedie k ospalosti a úplnej únave organizmu. Pamätajte si, že káva v dlhodobom horizonte nepomôže.

#9. Cítite bolesť brucha akoby od hladu

Keď ste dehydrovaní, vaše telo by si mohlo začať myslieť, že potrebuje nejaké jedlo. To sa deje počas dňa a cez noc, keď sa prebúdza túžba po polnočnom občerstvení. Avšak jedlo vytvára pre vaše telo viac práce, zatiaľ čo pitná voda očisťuje vaše orgány. Ako sa hovorí, hlad je často prezlečený smäd.

Príznaky, že nepijeme dostatok vody

#10. Máte problémy s trávením

Spomínali sme už hlieny v ústach a v hrdle, a to platí aj pre celý tráviaci systém. Bez správnej hydratácie sa množstvo a sila hlienu v žalúdku zmenšuje, čo dovoľuje žalúdočnej kyseline spôsobiť vážne poškodenie vašich vnútorností. To vedie k častému páleniu záhy a tráviacim ťažkostiam.

#11. Prežívate predčasné starnutie

Množstvo vody, ktoré uchovávajú naše telá prirodzene klesá, keď starneme. Je zrejmé, že to znamená, že keď budeme starší, mali by sme vedome zvýšiť prívod vody. Zatiaľ čo predčasné starnutie je zrejmejšie na vonkajšej strane, poškodenie, ktoré spôsobuje našim vnútornostiam, sa v konečnom dôsledku prejaví tiež. Ak chcete znížiť riziko, že vaše telo bude starnúť rýchlejšie, je dôležité, aby ste počas celého života pili dostatok vody.

#12. Dočítali ste sa až sem

Ak ste klikli na tento článok, je pravdepodobné, že rozmýšľate štýlom: „hmm, nemyslím si, že pijem dosť vody.“ Takže, ak máte pocit, že nepijete dostatok vody, nalejte si pohár práve teraz! Nepreháňajte to samozrejme. A teraz, ak ma ospravedlníte, všetko toto písanie mi spôsobilo smäd.