Tvar vášho tela prezrádza veľa o vašom tele a zdraví. Ako ste na tom vy?

Jednotlivé časti tela vypovedajú o tom, akí sme a čo nám hrozí. Napríklad široké boky u žien značia väčší sexuálny apetít a výrazné lícne kosti sklony k nevere.

Zaiste ste už niekedy počuli, že oči sú oknom do duše. Vedeli ste ale, že z očí možno vyčítať napríklad to, na aký šport ste nadaní?

Čo všetko prezrádzajú o vás jednotlivé časti tela?

Veľkosť podprsenky

Štúdia, zverejnená v kanadskej Journal of Medical Association ukazuje, že ženy, ktoré majú D veľkosť podprsenky vo svojich dvadsiatich rokoch, sú viac náchylné k diabetu typu 2, než tie s menšími prsiami. Štúdia ďalej vysvetľuje, že tukové tkanivo v prsníkoch je citlivé na hormóny, ktoré ovplyvňujú inzulínovú rezistenciu. Našťastie, diabetesu možno zabrániť tým, že udržiavame zdravú váhu, vyváženú stravu a pravidelne cvičíme.

Prsia

Keď sa o žene s veľkým poprsím povie, že je dobre vyvinutá, je to dvojnásobná pravda. Okrem svojich bujných vnád totiž disponuje aj vyšším IQ, ako jej plochejšie kolegyne. Podľa výskumu, do ktorého sa zapojilo 1200 žien, majú tie s veľkými prsiami vyššie IQ priemerne o desať bodov. Niektoré štúdie ukazujú, že je to spojené so sexuálnymi hormónmi. Takúto ženu považujú aj za plodnejšiu.

Uši

Pozrite sa na svoje ušnice. Vidíte diagonálne ryhy? Ak áno, máte väčšie riziko, že sa u vás prejavia srdcové choroby. Vedci skúmali okolnosti a vlastnosti ľudí, ktorí zomreli na srdcové ochorenia alebo infarkt a u väčšiny z nich mali pacienti diagonálne ryhy na ušiach. Konkrétne sa to objavilo u 72% mužov a 67% žien.

Boky

Široké boky sú ďalším zo znakov plodnosti, ale aj lásky k sexu. Podľa výskumov, ktoré sa vykonávali medzi dievčatami vo veku 18 až 26 rokov, ukázali, že tie so širokými bokmi mali viac sexuálnych partnerov, ako tie s bokmi úzkymi. Nie je to tým, že dámy s ženskými tvarmi musia byť nutne promiskuitné, ale tieto proporcie im predurčujú o niečo jednoduchší pôrod, a preto aj menší strach zo sexu.

Pás

Máte úzky pás? Potom vás s najväčšou pravdepodobnosťou čaká dlhý život. Širší obvod pása je totiž všeobecne spájaný s vyššou úmrtnosťou. Neplatí to ale pre silnejšie ženy. Tento výskum bol vykonávaný u ľudí s normálnou váhou.

A čo ďalšie časti tela?

Dĺžka nôh

Podľa britských odborníkov, ľudia s kratšími nohami by mali vedieť viac o svojom zdraví pečene. Zistili, že ženy, ktorých nohy sú od 50 do 73 cm dlhé, majú vyšší počet pečeňových enzýmov, ktoré nakoniec spôsobujú ochorenie pečene. Tomu sa dá predchádzať zamedzením alkoholu a iných toxínov, ako je to len možné.

Stehná

Hoci to môže znieť úplne neuveriteľne, tak ľudia s väčším zadkom a silnejšími stehnami sú odolnejší voči ochoreniam cukrovky a hrozí im menšie riziko srdcových ochorení. To môže byť v dôsledku väčšieho množstva svalovej hmoty, ktorá rýchlejšie spaľuje tuky a pomáha telu spracovávať inzulín. Vedci tiež veria tomu, že tieto tuky absorbujú škodlivé mastné kyseliny.

Oči

Inklinujete k atletike? Možno by ste si to mali ešte rozmyslieť. Farba očí totiž môže odhaliť, na aký šport ste nadaní. Tmavookí ľudia majú dobré reakcie na rýchlo meniace sa podnety, preto bývajú skvelí brankári, alebo boxeri. Naopak svetlookí jedinci sú talentovanejší na športy, kde je potrebná presnosť, ako je golf alebo bowling.

Obočie

Ak máte riedke obočie, mali by ste si ho prestať trhať a radšej navštíviť lekára. Ak vám redne obočie, zhruba o tretinu oproti normálu, môže ísť o ochorenie štítnej žľazy. Vypadávanie obočia je potom len jeden z príznakov.

Brada

Máte výrazné lícne kosti? Potom to nie je príliš dobrá správa pre vášho partnera. Ženy s takto ostro rezanými črtami sú podľa výskumov náchylnejšie k častému flirtovaniu s cudzími mužmi. Tieto ženy bývajú aj častejšie neverné.

Vlasy

Ak ste ryšavka, pravdepodobne máte pomerne nízky prah bolesti. Rovnaká mutácia, ktorá má za následok farbu vlasov, má na svedomí aj to, ako vnímame bolesť. Podľa zubárov najviac anestézie pri zákrokoch v dentálnej oblasti vyžadujú práve červenovlasí ľudia.

Dĺžka prstov

Predpokladá sa, že ženy, ktorých ukazovák je kratší než ich prstenník, majú dvojité riziko vzniku osteoartrózy s pribúdajúcim vekom. Muži majú všeobecne rovnakú veľkosť týchto dvoch prstov. U žien to ukazuje zníženie hladiny estrogénu, čo znižuje riziko vzniku ochorenia kostí. Aby sa zabránilo tejto podmienke, ľuďom s týmito charakteristikami sa odporúča pravidelné cvičenie a odporúčaný príjem vápnika.