Tvar vášho tela prezrádza veľa o vašom tele a zdraví. Ako ste na tom vy?

Čo o vás prezrádza tvar vášho tela? - LajfHeky
Čo o vás prezrádza tvar vášho tela? - LajfHeky

Jednotlivé časti tela vypovedajú o tom, akí sme a čo nám hrozí. Napríklad široké boky u žien značia väčší sexuálny apetít a výrazné lícne kosti sklony k nevere.

Zaiste ste už niekedy počuli, že oči sú oknom do duše. Vedeli ste ale, že z očí možno vyčítať napríklad to, na aký šport ste nadaní?

Čo všetko prezrádzajú o vás jednotlivé časti tela?

Veľkosť podprsenky

Štúdia, zverejnená v kanadskej Journal of Medical Association ukazuje, že ženy, ktoré majú D veľkosť podprsenky vo svojich dvadsiatich rokoch, sú viac náchylné k diabetu typu 2, než tie s menšími prsiami. Štúdia ďalej vysvetľuje, že tukové tkanivo v prsníkoch je citlivé na hormóny, ktoré ovplyvňujú inzulínovú rezistenciu. Našťastie, diabetesu možno zabrániť tým, že udržiavame zdravú váhu, vyváženú stravu a pravidelne cvičíme.

Prsia

Keď sa o žene s veľkým poprsím povie, že je dobre vyvinutá, je to dvojnásobná pravda. Okrem svojich bujných vnád totiž disponuje aj vyšším IQ, ako jej plochejšie kolegyne. Podľa výskumu, do ktorého sa zapojilo 1200 žien, majú tie s veľkými prsiami vyššie IQ priemerne o desať bodov. Niektoré štúdie ukazujú, že je to spojené so sexuálnymi hormónmi. Takúto ženu považujú aj za plodnejšiu.

Uši

Pozrite sa na svoje ušnice. Vidíte diagonálne ryhy? Ak áno, máte väčšie riziko, že sa u vás prejavia srdcové choroby. Vedci skúmali okolnosti a vlastnosti ľudí, ktorí zomreli na srdcové ochorenia alebo infarkt a u väčšiny z nich mali pacienti diagonálne ryhy na ušiach. Konkrétne sa to objavilo u 72% mužov a 67% žien.

Boky

Široké boky sú ďalším zo znakov plodnosti, ale aj lásky k sexu. Podľa výskumov, ktoré sa vykonávali medzi dievčatami vo veku 18 až 26 rokov, ukázali, že tie so širokými bokmi mali viac sexuálnych partnerov, ako tie s bokmi úzkymi. Nie je to tým, že dámy s ženskými tvarmi musia byť nutne promiskuitné, ale tieto proporcie im predurčujú o niečo jednoduchší pôrod, a preto aj menší strach zo sexu.

Pás

Máte úzky pás? Potom vás s najväčšou pravdepodobnosťou čaká dlhý život. Širší obvod pása je totiž všeobecne spájaný s vyššou úmrtnosťou. Neplatí to ale pre silnejšie ženy. Tento výskum bol vykonávaný u ľudí s normálnou váhou.

A čo ďalšie časti tela?