Desať zásadných príznakov, že do seba prijímate priveľa CUKRU

Desať zásadných príznakov, že do seba prijímate priveľa CUKRU
Desať zásadných príznakov, že do seba prijímate priveľa CUKRU

Cukor je jedným z najčastejšie používaných zložiek na svete, preto je čoraz ťažšie sa mu vyhnúť. Aj keď je škodlivý pre naše zdravie, stále mu nedokážeme odolať a stávame sa pomaly na ňom závislí. Závislosť od cukru bola porovnaná so závislosťou od heroínu, čo jasne dokazuje, aká nebezpečná je to zložka.

Faktom je, že ochorenia súvisiace s nadmerným príjmom cukru sú na vzostupe. Cukrovka, kardiovaskulárne ochorenia, problémy s nadobličkami… toto sú len niektoré z vážnych chronických ochorení spojených s nadmernou konzumáciou sladkého bieleho jedu. Mnoho ľudí si začína uvedomovať, že sú závislými na cukre, pretože počas dňa sú zvyknutí dať si niečo sladké. Stali ste sa závislými na sladkostiach alebo máte pocit, že jete veľa cukru?

Tu je 10 príznakov, ktoré naznačujú, že musíte prestať konzumovať cukor alebo ho aspoň obmedziť.

Najčastejšie príznaky, že konzumujete veľa cukru

Únava a nedostatok energie

Permanentný pocit únavy je jedným z najčastejších príznakov keď v jedálničku prevláda priveľa cukru. Hoci potraviny s vysokým obsahom cukru rýchlo zasýtia, ďalší nával hladu sa dostaví krátko nato. Takto sa človek ocitá v začarovanom kruhu, lebo opäť siaha po niečom, čo ho rýchlo zasýti. Ak sa teda cítite neustále unavený, je najvyšší čas prehodnotiť svoj jedálniček.

Časté prechladnutie a chrípka

Nadbytočný cukor v organizme napadne a oslabuje imunitný systém, čo vedie k častým prechladnutiam a chrípke. Stávate sa tiež náchylnejší na rôzne ochorenia.

Desať zásadných príznakov, že do seba prijímate priveľa CUKRU

Úzkosť alebo depresia

Priveľká konzumácia cukru vedie k únave ako sme spomenuli vyššie, slabá pohybová aktivita vedie k poklesu fyzických síl, čo sa môže prejaviť psychickou únavou. Pocit smútku, letargia, nervozita, ale aj izolácia, teda stránenie sa spoločnosti iných ľudí môže byť tiež jedným z prejavov závislosti na cukre.

Problém s pokožkou a kruhy pod očami

Cukor vyvoláva v tele zápaly a tak v prípade, že trpíte akné, ekzémom alebo je vaša pokožka priveľmi mastná alebo aj extrémne suchá, problémom môže byť nesprávne zloženie jedálnička, s priveľkým prísunom cukru.