12 škodlivých vecí a tajomstiev, ktoré pred nami zatajuje kozmetický priemysel

Tajomstvá kozmetického priemyslu. LajfHeky
Tajomstvá kozmetického priemyslu. LajfHeky

Už ste niekedy premýšľali o tom, prečo celebrity vždy vyzerajú úžasne napriek veku alebo problémom?

Samozrejme, že je pre ne starostlivosť o svoj vzhľad priorita číslo jedna a my nikdy nebudeme mať toľko času a prostriedkov ako oni, ale to neznamená, že neexistujú dostupné pravidlá a triky ktorých by sa mala držať každá z nás.

Poďme sa na to spolu pozrieť!

#1. Nepodceňujte slnečné žiarenie

Krásna a zdravá pokožka sa nedá dosiahnuť bez pravidelného používania opaľovacích krémov. Mamie McDonald, kozmetický odborník, ktorý pracoval pre Madonnu hovorí, že môžete pre svoju pokožku robiť všetko možné aj nemožné, ale ak sa nebudete chrániť pred UV žiarením, bude to úplne zbytočné. Používanie kvalitného opaľovacieho krému by malo byť pre vás pravidlom, ktoré sa jednoducho neporušuje. Mali by ste siahnuť po krémoch s minimálne 30 SPF ochranným faktorom.

#2. Nevysúšajte pokožku, ak tam je zápal

Mnoho krémov a sér určených na čistenie a ošetrenie pleti obsahujú benzoyl peroxid, ktorý vysušuje pokožku. Tá po vysušení začne tvoriť nadmerné množstvo prirodzeného mazu a problém sa tým len zhorší. Dr. Harold Lancer odporúča peeling, ktorý obsahuje kyselinu salycilovú alebo kyselinu mliečnu. Tiež odporúča čistiace masky s obsahom ílu.

#3. Nikdy nezabúdajte na krk

Veľa z nás robí jednu zásadnú chybu. Venujeme perfektnú starostlivosť našej tvári, ale na krk zabúdame a popri tom je to miesto, ktoré náš vek prezradí ako prvé. Na krku je veľmi jemná pokožka tak isto ako na tvári, a preto si vyžaduje rovnakú starostlivosť.

#4. Vmasírujte si kocku ľadu do pokožky

Dermatologička Dr. Ava Shamban odporúča kocku ľadu ako výborný spôsob na premasírovanie a prekrvenie pokožky. Kocka ľadu je naozaj malý zázrak. Jej pôsobením stimulujete krvný obeh a vaša pleť bude po takejto masáži žiarivá a svieža.

#5. Skladujte svoje kozmetické pomôcky správne

Buďte veľmi pozorné pri uskladnení pleťových krémov a iných kozmetických doplnkov. Prevažná väčšina z nás chce mať všetko po ruke a automaticky našu kozmetiku skladujeme v kúpeľni, kde je vlhko a teplo. Krémy vám ale oveľa dlhšie vydržia, ak ich dáte do chladničky alebo na iné chladné, no suché miesto.

#6. Všetko, čo sa dotýka vašej pokožky, by malo byť čisté

Dr. Lancer hovorí, že by ste sa nikdy nemali dotýkať vašej tváre špinavými rukami. Obliečky na vankúše by sme mali meniť aspoň raz za týždeň ak ste suchý alebo normálny typ pokožky, ale ak ste typ s mastnou pokožkou, mali by ste ich meniť každý tretí deň. Raz za čas poriadne vyčisťte aj svoj mobil.

#7. Vyhnite sa čisteniu tváre hubkami a špongiami

Christie Kidd, špecialista na starostlivosť o pleť hovorí, že by sme sa mali vyhnúť čisteniu pleti inými predmetmi, špeciálne hubkami a špongiami, a to hlavne v prípade, ak máme problém s akné alebo so zápalmi. Týmto spôsobom si totiž pokožku len rozdráždime a prenesieme si infekciu či zápal na ďalšie miesta. Akákoľvek pokožka potrebuje dôkladné, no šetrné ošetrenie či očistenie. V prípade problémov so zápalmi použite len vodu bez mydla a prípravky špeciálne určené na pomoc pri akné či zápalových procesoch.

#8. Doprajte si masáž tváre

Ole Henriksen odporúča lymfodrenážnu masáž tváre ako účinný prostriedok v boji proti kruhom pod očami. Táto procedúra stimuluje lymfatický tok, pokožka sa vypne a tmavé kruhy pod očami sa stanú minulosťou. Môžete si ju pokojne robiť aj doma.

#9. Starajte sa o svoje ruky

Vaše ruky sú taktiež veľmi jemné a citlivé. Mali by ste im venovať minimálne rovnakú starostlivosť, ako pokožke na tvári či krku. Pri domácich prácach používajte rukavice a pravidelne svoje ruky hydratujte vhodným a kvalitným krémom. Môžete použiť krémy proti starnutiu na ruky. Tiež ich nezabudnite chrániť pred slnkom.

#10. Dôkladne čistite svoju pokožku

Dermatologička Debra Jaliman poukazuje na to, že by ste nikdy nemali ísť spať bez toho, aby ste si dôkladne odlíčili tvár. Ak to robíte, prestaňte s tým. Potom sa nám upchávajú póry a vznikajú zápalové procesy. Znie to tak jednoducho a aj napriek tomu, mnohé z nás túto radu zanedbávajú.

#11. Nespite s podprsenkou

Ak sa vám občas stane, že zaspíte s podprsenkou, nerobte to. Podprsenka obmedzuje krvný obeh a môže vám spôsobiť naozaj vážne zdravotné problémy. Taktiež dráždi kožu, spôsobuje tmavnutie pokožky na miestach, kde ku nej najviac prilieha a je samozrejme nepohodlná.

12. Výrobky obsahujú rakovinové zložky

Mnoho výrobkov, ktoré predávajú firmy v kozmetickom priemysle, obsahuje rakovinové zložky, ktoré môžu ich užívateľovi skutočne škodiť. Tieto výrobky sú predávané ako bezpečné, ale nie sú úplne bezpečné pre ľudí na ich tvári a tele.