Testujeme trinásť, na internete najobľúbenejších kuchárskych LAJFHEKOV. Ako to dopadlo?

Testujeme trinásť, na internete najobľúbenejších kuchárskych trikov. LajfHeky
Testujeme trinásť, na internete najobľúbenejších kuchárskych trikov. LajfHeky

Milujeme surfovanie po sieti pri hľadaní tých užitočných tipov a trikov, ktoré uľahčujú náš život. V poslednej dobe sa portál BrightSide rozhodol vyskúšať niektoré z nich. Sú tieto populárne kulinárske rady naozaj tak efektívne, ako sa zdá?

Dnes vás pozývame, aby ste sa pozreli na výsledky. Upozornenie: počas experimentov neboli poškodení žiadni redaktori!

#1. Ak chcete rozkrájať všetky vaše cherry paradajky na polovicu naraz, položte ich medzi dve ploché dosky a rozkrojte medzeru ostrým nožom.

Výsledok: Rezanie paradajok týmto spôsobom je veľmi ťažkopádne. Podarilo sa nám rozdeliť len niekoľko a potom sme sa museli uchýliť k tomu, že to robíme staromódnym spôsobom. Tento lajfhek môže fungovať, ak použijete veľmi ostrý nôž, ale dokonca ani potom sa vám to nepodarí úplne presne. Záver: Nefunguje.

#2. Aby ste sa uistili, že vaše mlieko nevykypí, položte drevenú varechu na hrniec.

Výsledok: Mlieko totálne vykypelo a drevená varecha absolútne ničomu nepomohla. Tento lajfhek je úplný nezmysel! Záver: Nefunguje.

#3. Rýchly a jednoduchý spôsob, ako urobiť lahodné cupcakes, je zložiť ingrediencie do hrnčeka a umiestniť ich do mikrovlnnej rúry.

Na prípravu koláča sme zobrali 1 vajce a zmiešali ho s malým množstvom múky, cukru a kakaa. Potom sme pridali trochu vody, nejaký prášok do pečiva a štipku soli. Výsledok: Cupcake sa ukázal trochu gumový, chutnal skôr ako palacinka. Ale s najväčšou pravdepodobnosťou veľa záleží na kvalite prísad. Recept môže byť vhodný ako zábavný spôsob, ako predstaviť deťom svet domácej kuchyne. Záver: Funguje to, ale výsledky nemusia byť pre každého.

#4. Aby sa vajíčka ľahšie olúpali, po vare ich umiestnite do studenej vody.

Výsledok: Starý dobrý lajfhek, osvedčený našimi babičkami a matkami. Umiestnenie vajec do studenej vody naozaj uľahčuje ich odlupovanie. Záver: Funguje ako nič.