Ako sa účinne zbaviť opuchov nôh? Tento čaj z petržlenu robí doslova divy

Ako sa zbaviť opuchov nôh? LajfHeky
Ako sa zbaviť opuchov nôh? LajfHeky

Nepríjemné opuchy nôh trápia mnohých z nás a s vyššími teplotami je to len horšie. Tento problém predovšetkým trápi tých, ktorí majú sedavé zamestnanie, lenže existujú aj ďalšie, oveľa vážnejšie dôvody, prečo sa opuchy objavujú. O týchto dôvodoch sa dozviete viac v TOMTO článku.

Opuchy môžu byť spôsobené dlhým sedením, ale môže za nich aj zadržiavanie nadmerného množstva vody v tele, tehotenstvo, nezdravá, príliš slaná a korenená strava, nedostatok pohybu a ako už bolo napísané vyššie – aj vysoké teploty.

Ak sa vás teda tento problém týka a niekedy je opuch členkov už natoľko nepríjemný, že vás dokonca aj bolí, skúste si uvariť petržlenový čaj!

Petržlenový čaj dokáže zázraky. LajfHeky
Petržlenový čaj dokáže zázraky. LajfHeky

A ako na neho?

Vezmite si vňať z piatich petržlenov, nasekajte ju a dajte ju do vriacej vody (ak chcete, aby chuť čaju bola intenzívna, urobte si čaj len z pol litra vody, ak chcete slabší, tak z litra). Ak sú ale vaše opuchy naozaj veľmi bolestivé, urobte si radšej čaj silnejší, tým lepší bude jeho účinok.

Varte túto vňať vo vode asi 5 minút a potom ju ešte ďalších 20 minút nechajte lúhovať. Čaj potom sceďte a vypite teplý alebo studený, záleží na vás. Vopred vás tiež upozorníme, že jeho chuť nie je úplne najlahodnejšia, avšak účinky stoja za to! Pokiaľ vám ale aj napriek tomu nebude chutiť, môžete doň pridať zázvor, med či citrón, čo by jeho chuť malo zlepšiť.

Aby bol naozaj účinný, vypite aspoň 3 šálky denne. Nielenže vás zbaví opuchov, ale je tiež močopudný, čo vám prečistí organizmus i obličky.