Trápia vás OVISNUTÉ PRSIA? Vyhnite sa TÝMTO veciam!

Kofila

Odvekým nepriateľom ženských pŕs je gravitácia. Aj keď nakoniec aj tak zvíťazí, dodržiavaním niektorých pravidiel možno tento okamih značne oddialiť. Čo na ovisnuté prsia?

Radikálne diéty

Jeden týždeň len mrkvu, druhý zas len banány a tretí zjete, na čo narazíte. Drastické diéty, pri ktorých najprv rýchlo schudnete, a následne sa dostaví onen neslávne známy jojo efekt, sa na vašich prsiach nepodpisujú zrovna pozitívne. Opätovné naťahovanie a sťahovanie kože nemôže končiť inak, než stratou pružnosti kože a ovisnutými prsiami. O to horšie je to kvôli tomu, že veľa žien najprv chudne práve na prsiach.

Fajčenie

Fajčením si vytvárate nielen hrozbu rakoviny pľúc, ale aj ovisnuté prsia už v mladosti. Fajčenie totiž zhoršuje funkciu krvného obehu a redukuje tvorbu kolagénu, čím dochádza k poklesu elasticity našej kože.

Nesprávna podprsenka

Čo na ovisnuté prsia

Túto radu ste už určite niekoľkokrát počula – a to preto, že je naozaj dôležitá. Nezáleží na tom, o aký typ sa jedná, podprsenka by vám predovšetkým mala sedieť. Ak je príliš veľká, prsia si robia, čo chcú a vnútorné tkaniva ochabujú. V opačnom prípade sú zase príliš stiahnuté, čo nepôsobí (a ani nevyzerá) dobre. Správna veľkosť pritom nie je jedinou podmienkou, podprsenka by vám mala sedieť aj tvarovo. Pred nákupom tak vždy starostlivo skúšajte.

Nadmerné opaľovanie

Slnečné lúče na nás majú v obmedzenej miere pozitívny vplyv, príliš časté chytanie bronzu však našej pokožke škodí. A pri prsiach to platí dvojnásobne – ich koža je citlivá a veľmi rýchlo sa opáli, v horšom prípade potom spáli. A tomu by ste sa mali snažiť zabrániť – či už opaľovacím krémom alebo kusom oblečenia. V opačnom prípade sa na vašich prsiach začnú tvoriť vrásky a budú ovisnuté oveľa skôr.

Cvičenie bez športovej podprsenky

Ak beháte alebo cvičíte aerobik bez špeciálnej podprsenky na šport, ktorá by vášmu hrudníku poskytla potrebnú oporu, vytvárate si tým „vešiaky“. Pri pohyboch, kedy prsia skáču hore a dolu alebo zo strany na stranu dochádza k rozpadu kolagénu, a tým pádom k strate pružnosti kože na prsiach. Túto radu by si mali vziať k srdcu predovšetkým majiteľky veľkých pŕs, u ktorých problém vzniká ešte vo väčšej miere.

Hrbenie

Čo na ovisnuté prsia

Nesprávny postoj tela vašim prsiam síce neškodí (to však neplatí o chrbtici), ale ak sa hrbíte, vyzerajú ovisnuté, než v skutočnosti sú. Okrem sebavedomejšieho zjavu tak máte ďalší dôvod prečo sa narovnať!

Zanedbávanie starostlivosti

Mnoho žien si krémuje všelijakými hydratačnými a spevňujúcimi krémami stehná, zadok, brucho, ale prsia tak nejako ignoruje. Pritom nie je pravda, že by nepotrebovali starostlivosť. Na ne by sme odporučili najmä prípravky s výťažkom z aloe vera, ktorý napomáha k prirodzenému spevneniu pokožky.