Nebezpečné OMYLY všetkých žien: TOTO by ste určite nemali robiť počas menštruácie!

Čo nerobiť počas menštruácie? LajfHeky
Čo nerobiť počas menštruácie? LajfHeky

Dnešný článok vám, milé dámy, povie niečo o tom, ako sa počas menštruácie chrániť, a to nielen z hygienických dôvodov. Mali by ste sa vyvarovať niektorých aktivít, aby ste predišli zbytočným zdravotným komplikáciám.

Šport

„Športom ku zdraviu a k trvalej invalidite“ by sa dalo v období menštruácie rozšíriť ešte o vetu „a silnému krvácaniu pri vašich dňoch.“ Nerobíme si žarty. Je samozrejme dobre, že cvičíte a udržujete sa vo forme, ale počas mesiačikov by žena mala rozhodne voliť menej náročné športy, napr. pilates. Lepšie ako posilňovňa a beh je dlhšia pokojná prechádzka.

Gynekológovia odporúčajú prvý deň menštruácie nevykonávať žiadnu zbytočnú záťaž, pretože by došlo k silnému prekrveniu pohlavných orgánov a tým aj zosilneniu menštruačného krvácania.

Čo nerobiť počas menštruácie

Celodenný pokoj v posteli

Ak trpíte pri menštruácii silnými bolesťami a kŕčmi, je samozrejmé, že budete musieť čo najviac oddychovať. Nevoľte však možnosť ľahnúť si do postele na celý deň. Krv pri tejto polohe nebude môcť voľne vytekať von a bolesť v podbrušku bude skôr zosilňovať. Urobíte lepšie, keď skúsite vykonávať jednoduchšie domáce práce.

Čo nerobiť počas menštruácie

Intímne hrátky počas menštruácie

Milovanie v období menštruácie môže síce v istej miere pôsobiť ako antikoncepcia, ale na druhú stranu prináša nebezpečenstvo vzniku infekcie ženského pohlavného orgánu. Čo takto skúsiť nežné maznanie a odpočinok v náruči partnera?

Čo nerobiť počas menštruácie

Prísna diéta

Ak sa snažíte schudnúť, rozhodne to nerobte pomocou drastických diét. Sú k ničomu, len vám privodia jojo efekt a smútok z toho, že sa vám to nedarí. Nechajte si urobiť odborne zostavený jedálny lístok a zoznam cvikov.

Množstvo potravy je totiž vhodne prispôsobené len vám podľa toho, koľko chcete schudnúť a pokrýva aj potrebu živín pri vašich dňoch. Rozhodne sa neodporúča nejesť vôbec alebo len obmedzené množstvo. Je potrebné dopĺňať najmä železo a kyselinu listovú, ktoré odchádzajú s krvou von z tela. Mohlo by sa stať, že budete chudokrvné! Dodržiavanie pitného režimu je samozrejmosťou.

Čo nerobiť počas menštruácie

Užívanie niektorých liekov

V období počas menštruácie je znížená zrážanlivosť krvi, preto zvážte užívanie liekov ovplyvňujúcich krvotvorbu, napr. Analgin či Acylpyrin. Ak budete musieť, užite Paralen, ktorý sa môže aj v tehotenstve.

Čo nerobiť počas menštruácie

Pitie alkoholických nápojov počas menštruácie

Tvrdý alkohol zosilňuje počas menštruácie bolesti a taká opička pri vašich dňoch asi tiež nebude to pravé orechové. Na pitie si dávajte najlepšie obyčajnú vodu bez bublín, nesýtené minerálky alebo ovocné a zeleninové šťavy.

Čo nerobiť počas menštruácie

Hygiena pri výmene tampónu

Veríme, že táto informácia je známa všetkým ženám, teda pred vyberaním a vkladaním hygienických pomôcok do pošvy je nutné si dobre umyť ruky. Ak tak neurobíte, môžete si zavliecť peknú infekciu, ktorej liečba bude viac než nepríjemná.

Čo nerobiť počas menštruácie

Konzumácia sladkých a slaných potravín

Hoci mávajú ženy počas menštruácie rôzne chute, rozhodne by mali obmedziť ako slané, tak sladké potraviny. V prípade, že budete priveľa soliť, zvýšite si šancu vzniku opuchov a zadržiavanie vody v tele. Sladkosti vám zase môžu spôsobiť veľmi nepríjemnú kvasinkovú infekciu.

Čo nerobiť počas menštruácie