Milovníci COLY pozor! Toto sa deje s vašim telom, keď vypijete tento „jed“

Čo sa deje s našim telom po vypití plechovky coly? LajfHeky
Čo sa deje s našim telom po vypití plechovky coly? LajfHeky

Coca-Cola, ochutená limonáda, ktorá nás obklopuje kdekoľvek sme. Konzumáciu tohto drinku nám odporúčajú početné reklamy po celom svete. Hlavnými lákavými argumentami sú jej originálna chuť a osviežujúci nádych. Čo sa ale s vašim telom deje naozaj, keď vypijete plechovku coly?

Je všeobecne známe, že tento nápoj príliš neprospieva ľudskému zdraviu, no my vám teraz prinášame informácie o tom, čo presne sa deje s našim telom po tom, ako ho vypijeme. Nie je to nič pekné. Hoci si to človek ani neuvedomuje, ľudské telo zvádza vnútorný boj vždy nasledujúcich 60 minút po konzumácii jednej plechovky tejto značky.

Čo sa deje s našim telom po vypití plechovky coly?
Čo sa deje s našim telom po vypití plechovky coly?

Čo sa teda deje s našim telom, keď vypijeme Coca-colu?

Prvých desať minút: Je nutné si uvedomiť, aké enormné množstvo cukru sa v tak krátkom časovom horizonte dostane do ľudského tela. Pri vypití jednej plechovky, čo predstavuje 330 ml, dostanete do tela presne 10 kociek cukru. To predstavuje celú odporúčanú dennú dávku cukru. Ak by ste len tak zjedli také množstvo cukru, pravdepodobne by vám bolo zle. V prípade coly tomu však zabraňuje kyselina fosforečná.

Dvadsať minút: Hladina cukru v krvi sa rapídne zvýši. Pečeň sa ho automaticky snaží premeniť na tuky. Ak sa teda snažíte chudnúť, tak sú tieto typy ochutených nápojov absolútne nežiaduce.

40 minút: Toto je fáza, kedy dochádza k dokončeniu absorpcie kofeínu. Výsledkom sú rozšírené očné zreničky, vysoký krvný tlak a neustávajúca práca pečene, ktorá pumpuje viac cukru do krvného obehu.

Ako to pokračuje?

[dalsia_strana_text]