Potraviny, ktoré je vhodné jesť len v určitú dennú dobu, inak môžu spôsobiť zdravotné problémy

Nebezpečné potraviny

Mnohé výskumy tvrdia, že priemerný človek spotrebuje v priemere až o 20% viac kalórií, než konzumovali naši predkovia v minulom storočí. Aj keď sa v posledných rokoch stále viac zaujímame o zdravú stravu a dávame na rady odborníkov, ako získať krajšie a zdravšie telo či napríklad ako sa zbaviť nadúvania, nie je vždy nutné, ani dokonca zdravé, dodržiavať všetky pravidlá zdravého stravovania.

Napríklad také jablko, skonzumované v zlý čas, môže spôsobiť problémy s črevom. Obmedzte tieto potraviny a ak budete pamätať na nasledujúce rady, všetko bude v poriadku.

Aké potraviny jesť len v určitú dobu počas dňa?

Banány

Veľa ľudí si myslí, že banány sú skvelá potravina predovšetkým pre ranné stravovanie. Banán na raňajky, ktorý je konzumovaný na prázdny žalúdok, môže vo výsledku znížiť vašu energetickú hladinu. Najskôr si budete pripadať dobre najedení a energickí, za to môže vysoký obsah cukru, ktorý v sebe banán ukrýva. Po pár hodinách však budete unavení, vyčerpaní a poriadne hladní. Banán môže tiež ohroziť ľudí, ktorí sú náchylní k hnačkám, pretože práve banán ich dokáže s istotou vyvolať.

Ak budete chcieť raňajkovať banán aj naďalej, skúste ho kombinovať s ďalšími potravinami, najlepšie s takými, ktoré obsahujú zdravé tuky, napr. arašidové maslo.

Ryža

Ryža sa stala naozaj „módnou“ surovinou a nech už ste milovníkom sushi alebo indickej kuchyne, ryža vždy nemusí byť tou najlepšou voľbou. Keďže obsahuje veľa komplexných uhľohydrátov, budete ju tráviť naozaj dlho. To je skvelá správa pre náš energetický príjem, pretože energia z ryže sa v nás drží pomerne dlho. Tienistá stránka tejto výhody sú jej vysoké kalórie, preto by ste ryžu nemali jesť v noci. Môže sa potom veľmi rýchlo stať, že vaša váha pôjde raketovo hore.