Namočiť nohy do octu? Určite áno! Aké má účinky?

Ocot ako liek
Ocot ako liek

Podľa čínskeho systému reflexológie majú naše nohy prirodzené energetické zóny, ktoré sú prepojené s určitými orgánmi v našom tele. To znamená, že cez nohy môžete očistiť svoje telo, zbaviť sa vnútorných toxínov a zlepšiť celkové zdravie. Jednou z možností je kúpeľ nôh v jablčnom octe.

Ocot pozná každý. Ako pre svoju vôňu, tak pre jeho kyslosť. Väčšinou sa používa v kuchyni, ale medzi ďalšie možnosti využitia patrí aj jeho uplatnenie ako čistič celej domácnosti, no je ešte jedna zaujímavá možnosť, ako sa dá ocot využiť. Stačí pripraviť kúpeľ, do ktorého namočíte svoje nohy. Teraz zistíte nielen to, ako ho pripraviť, ale hlavne unikátne fakty o tom, prečo to robiť.

Ocot ako liek

Prírodná medicína sa dnes dostáva do popredia. Je to dané tým, že príroda je v prvom rade silná, a ďalej tiež tým, že takéto liečenie má minimum vedľajších účinkov. Aj preto sa tieto postupy nedajú porovnávať s klasickými liekmi, ktoré sú plné chémie a ako sme vás tiež informovali, veľmi často sú v podstate neúčinné. Mnoho postupov a techník odporúča začínať pri nohách, pretože práve tie obsahujú celý rad dôležitých miest a bodov, na ktoré je možné pôsobiť. A to práve pomocou octu.

V čom všetkom nám môže ocot pomôcť?

Ocot ako liek

Chudnutie

Plánujete redukčnú diétu a hľadáte cesty, ako to zvládnuť efektívne? Ak áno, je na mieste používať jablčný ocot. Ten nemusíte len pridávať do jedla, pretože rovnako tak účinný je postup, keď do neho namočíte nohy. Dôvodom, prečo vďaka nemu schudnete, je hlavne blahodarné pôsobenie na tráviaci trakt. A to naozaj touto formou, teda vonkajším pôsobením.

Zlepšíte stav kože

Máte problémy so svojou kožou? Je jedno, či je suchá, mastná, či je citlivá alebo sa na nej objavujú vyrážky. Vo všetkých prípadoch platí, že jablčný ocot je v tomto smere veľmi dobrým pomocníkom. A opäť stačí len jedna jediná vec. Pripraviť si kúpeľ, do ktorého umiestníte svoje nohy. Ideálna voľba pre toho, kto chce mať kožu nielen zdravú, ale aj pre toho, kto ju chce mať tiež krásnu.

Eliminácia respiračných problémov

Problémy s dýchaním sa môžu objaviť z mnohých dôvodov. Samozrejmé je, že ak je to zdravie ohrozujúce, je na mieste využitie lekárskej pomoci. Okrem klasickej liečby je možné využiť aj jej doplnenie, ktoré bude spojené práve s využitím jablčného octu. Namáčajte do neho svoje nohy pravidelne a sami uvidíte, ako sa vaše dýchanie bude zlepšovať.

Jediné, čo musíte urobiť, je zohriať vodu, vyliať ju do lavóra či vane a vložiť do nej nohy. Pridajte pohár jablčného octu a niekoľko kvapiek vášho obľúbeného esenciálneho oleja (napríklad levanduľa). Nohy máčajte v tejto zmesi 30 minút, takýto kúpeľ opakujte raz týždenne a rozdiel zaznamenáte okamžite.

Ocot ako liek

Aby ste sa zbavili suchej zrohovatelej kože, nechajte nohy v tomto kúpeli 45 minút, potom päty očistite pemzou.