Zabudnite na silikóny! 6 rastlín, ktoré prirodzene podporujú rast poprsia

Rastliny, ktoré podporujú rast poprsia
Rastliny, ktoré podporujú rast poprsia

Väčšie poprsie. Keď dôjde na veľkosť vašich pŕs, vplýva na ne niekoľko faktorov. Genetika, hmotnosť, vek a hormóny. Všetky zahrnuté faktory a vaša strava môžu zohrať väčšiu úlohu než si myslíte. Ak by ste si chceli vyskúšať, prirodzene si zväčšiť vaše poprsie, pridajte niektoré z týchto potravín do vašej chladničky a komory.

Mnoho z týchto ingrediencií sa používalo po stáročia na celom svete k zväčšeniu pŕs. Samozrejme je dôležité poznamenať, že nie sú žiadne priame vedecké štúdie na podporu potravín zväčšujúcich poprsie, len neoficiálne dôkazy.

Potraviny, s ktorými rastú prsia

Ako zväčšiť prsia pomocou potravín?

Senovka grécka

Pre tento účel ide o bezpochyby najužitočnejšiu bylinku. Teda, o jej semená. Jediné, čo potrebujete urobiť, je namočiť na noc semienka senovky do vody a nasledujúci deň si s touto vodou masírovať poprsie. Môže sa tiež konzumovať, odporúčaná dávka je 2 až 5 gramov mletých semienok denne.

Semená senovky by sa mali dať kúpiť v ktoromkoľvek obchode s bylinkami, obchode so zdravou výživou či dokonca aj v mnohých lekárňach. Zakazuje sa používať v prípade tehotenstva, kedy môže spôsobiť potrat.

Aníz

Aníz na rast pŕs

Ide o bylinku pôvodom zo Stredomoria, ktorá je bohatá na látky podporujúce rast poprsia.

Podľa jednej štúdie z roku 1980, sa aníz na podporu tvorby estrogénu, ktorý je zodpovedný za rast pŕs, používa už celé stáročia. Ďalšou aktívnou látkou v aníze je polymér anetol.

Odporúča sa užívať anízový olej alebo vo forme čaju, ktorý môže byť konzumovaný denne. Neužívajte ho ak trpíte nejakými kožnými ochoreniami, pretože stimuluje sekréciu tekutín, a takisto ani počas tehotenstva.

Fenikel

Fenikel na rast pŕs

Fenikel je ďalšou prospešnou rastlinkou na zväčšovanie poprsia. Obsahuje fytoestrogénny, ktoré stimulujú rast pŕs a produkciu mlieka u dojčiacich matiek. Podobne ako aníz, aj fenikel obsahuje látku anetol, ktorý je zodpovedný za zvýšenie vylučovania estrogénu. Tiež sa o ňom vie, že podporuje menštruáciu a ak sa nachádza v materskom mlieku, tak znižuje dojčenskú koliku.

Fenikel sa užíva vo forme čaju. Môže sa piť každý deň, ale nie dlhšie ako 2 týždne.

Ak trpíte cukrovkou, užívajte ho s mierou, pretože obsahuje dosť cukru. Nekonzumujte ho v tehotenstve.

Sladké drievko

Sladké drievko na rast pŕs

Sladké drievko obsahuje podobné látky ako aníz a fenikel, preto je tiež prospešné pri snahe o zväčšenie poprsia.

Podľa amerického Národného inštitútu zdravia sa pri konzumácii sladkého drievka zvyšuje hladinu estrogénu v telu. Odporúča sa užívať 1 ml extraktu 3 krát denne.

Sladké drievko by nemali užívať tí ľudia, ktorí trpia na nízky krvný tlak.

Pueraria Mirifica

Pueraria Mirifica na rast pŕs

Pueraria Mirifica, známa tiež ako Kwao Krua, je rastlina, ktorá rastie v Barme (Mjanmarsko) a Thajsku, kde sa považuje priamo za národný poklad. Obsahuje fytoestrogény, ktoré sú zodpovedné za rýchly rast prsného tkaniva.

Okrem podpory rastu pŕs sa využíva na mnohé ďalšie účely, napríklad ako prísada do krémov pre zlepšenie vzhľadu a hydratáciu pokožky. Preto je občas v krajinách svojho pôvodu považovaná aj za „prameň mladosti“.

Ak nezoženiete čerstvý koreň, dá sa užívať vo forme doplnkov – 250 mg extraktu 2 krát denne. Aplikuje sa aj ako krém priamo na prsia.

S jej konzumovaním buďte opatrní pri ochoreniach ako embólia pľúc, poruchy pečene či anémia.

Lopúch

Lopúch na rast pŕs

Lopúch obsahuje látky, ktoré zvyšujú prietok krvi do pŕs a tým im prinášajú viac živín potrebných pre ich rast. Pri jeho užívaní budú lepšie fungovať aj ďalšie pohlavné orgány. Konzumuje sa koreň lopúcha. Ako klinická dávka sa udáva 2 gramy koreňa denne.

U lopúcha neboli zaznamenané žiadne kontraindikácie, ale nemal by sa užívať počas tehotenstva, pretože stimuluje tvorbu moču a obsahuje oxytocín.