Životný štýl Nebezpečné OMYLY všetkých žien: TOTO by ste určite nemali robiť počas menštruácie!

Nebezpečné OMYLY všetkých žien: TOTO by ste určite nemali robiť počas menštruácie!

9
0

Dnešný článok vám, milé dámy, povie niečo o tom, ako sa pri svojich dňoch chrániť, a to nielen z hygienických dôvodov. Mali by ste sa vyvarovať niektorých aktivít, aby ste predišli zbytočným zdravotným komplikáciám.

Šport

“Športom ku zdraviu a k trvalej invalidite” by sa dalo v období menštruácie rozšíriť ešte o vetu “a silnému krvácaniu pri vašich dňoch.” Nerobíme si žarty. Je samozrejme dobre, že cvičíte a udržujete sa vo forme, ale počas mesiačikov by žena mala rozhodne voliť menej náročné športy, napr. pilates. Lepšie ako posilňovňa a beh je dlhšia pokojná prechádzka.

Gynekológovia odporúčajú prvý deň menštruácie nevykonávať žiadnu zbytočnú záťaž, pretože by došlo k silnému prekrveniu pohlavných orgánov a tým aj zosilneniu menštruačného krvácania.

Celodenný pokoj v posteli

Ak trpíte pri menštruácii silnými bolesťami a kŕčmi, je samozrejmé, že budete musieť čo najviac oddychovať. Nevoľte však možnosť ľahnúť si do postele na celý deň. Krv pri tejto polohe nebude môcť voľne vytekať von a bolesť v podbrušku bude skôr zosilňovať. Urobíte lepšie, keď skúsite vykonávať jednoduchšie domáce práce.

Intímne hrátky

Milovanie v období menštruácie môže síce v istej miere pôsobiť ako antikoncepcia, ale na druhú stranu prináša nebezpečenstvo vzniku infekcie ženského pohlavného orgánu. Čo takto skúsiť nežné maznanie a odpočinok v náruči partnera?

[dalsia_strana_text]