Ak sa v noci prebúdzate v rovnakú dobu, môže to znamenať práve TOTO!

Budíte sa každú noc v tú istú hodinu? Všímajte si varovné signály. LajfHeky
Budíte sa každú noc v tú istú hodinu? Všímajte si varovné signály. LajfHeky

Ľudské telo je jeden veľký stroj, v ktorom sa vzájomne prepletajú fyzické i psychologické procesy. A ak si nevie v noci poriadne oddýchnuť, niečo bude pravdepodobne zle.

Kvalitný spánok je základom na fungovanie počas nadchádzajúceho dňa. Ak sa vám pravidelne stáva, že unavení nie ste a nedokážete zaspať, niečo nebude v poriadku. Rovnako zbystrite i vtedy, keď sa budíte bez pomoci budíka. A to hlavne v nočných hodinách. Naučte sa rozpoznať signály, ktoré vám telo opakovane dáva.

Od 21:00 do 23:00

V túto dobu sa väčšina ľudí ukladá k spánku. Dopĺňajú sa nám enzýmy a náš endokrinný systém, ktorý riadi hormóny a metabolizmus, sa dostáva do rovnováhy.

Ak sa v tejto chvíli po krátkom spánku budíte alebo vôbec nemôžete zaspať, pravdepodobne je vaše telo stále v pozore. Premietate si dnešné udalosti a už sa pripravujete na tie zajtrajšie.

Najlepšie urobíte, keď si pred spaním na chvíľu sadnete a skúsite vypustiť všetky myšlienky. Skvele pomáha meditácia alebo čítanie beletrie. Snažte sa pred spaním nejesť a minimálne hodinu pred spaním vypnite všetky obrazovky, či už televíziu, počítač alebo mobil.

Od 23:00 do 1:00

V tejto chvíli pre väčšinu ľudí začína poriadny spánok. V tele pracuje predovšetkým žlčník, ktorý sa snaží rozložiť tuky.

Ak sa často prebúdzate v túto dobu, môže to značiť zášť, ktorá je vo vás niekde skrytá. Podľa čínskej filozofie sa v tomto momente mení sila Jin na Jang, ktorá je živá a energická, a slúži ako motor pre zajtrajší deň.

Skúste zapracovať na sebauznaní a láske sami k sebe. Snažte sa zostať v pokoji a uvoľniť všetky pocity frustrácie a hnevu. Tiež sa skúste vyhnúť príliš tučným jedlám.

Tento časový úsek je spojený s naším žlčníkom
Tento časový úsek je spojený s naším žlčníkom

Od 1:00 do 3:00

Tieto hodiny sú veľmi dôležité pre obnovu vášho organizmu. Orgány sa detoxikujú, krv sa čistí a to všetko vďaka práci pečene.

Prebúdzanie v túto dobu by mohlo znamenať zlosť a zadržiavanie negatívnych emócií.

Je tak potreba vyrovnať sa s týmito emóciami, vyniesť ich na povrch, nechať ich ísť a urobiť si tak miesto pre tie pozitívne emócie.

Od 3:00 do 5:00

Telo sa pripravuje na ďalší deň čistením dýchacieho ústrojenstva, teda dýchacích ciest, pľúc a dutín.

Problémy s pľúcami zvyčajne súvisia s pocitmi žiaľu, samoty alebo smútku.

Skúste sa zamerať na dýchanie. Dýchajte zhlboka a pomaly. Pomáha tiež meditácia a zameranie sa na pozitívne emócie, ktoré by ste mali nechať prúdiť celým svojim telom.

Od 5:00 do 7:00

V túto chvíľu prichádza na rad hrubé črevo (a preto je tiež vhodné chodiť na stolicu ráno).

Ak sa v túto dobu prebúdzate, hoci nemusíte, ťažkosť bude pravdepodobne v zlej strave.

Vymeňte spracované a umelé potraviny za tie čerstvé a plné dôležitých živín. Dávajte si pozor na to, čím telo zásobujete. Výsledok potom pocítite nielen na svojom spánku.

A pamätajte: Radšej zaľahnite skôr a doprajte si tak dostatok hodín kvalitného spánku!