Chudnutie Zlozvyk s názvom prejedanie: Čo v našom tele spôsobuje a ako sa...

Zlozvyk s názvom prejedanie: Čo v našom tele spôsobuje a ako sa ho zbaviť?

903
0

Iste všetci vieme, aký je to pocit, keď sa človek preje. Avšak vedeli ste, čo presne sa v našom tele deje a ako sa tohto zlozvyku zbaviť? Na to sa dnes zameriame v nasledujúcom naozaj veľmi zaujímavom článku!

Keď sa jedlo dostane do nášho žalúdka a začne sa hromadiť, vysielajú sa signály formou chemických spojení priamo do nášho centra chuti, kde sú tieto signály hlasnejšie a hlasnejšie v okamihu, keď sme toho zjedli už naozaj veľa. Zároveň sa však vysielajú signály aj do nášho srdca a krvných ciev, aby sa zvýšil prietok krvi do žalúdka a tráviacich orgánov, pretože bez dostatočného množstva krvi by naše telo nedokázalo toľko potravy stráviť.

Následne sa nám teda zvýši srdcový tep a metabolizmus začne pracovať, čo môže mať za následok pocit horúčky, potenie a dokonca aj závraty, čo je dôvod, prečo nám býva po prejedení zle. Ak sa teda človek prejedá neustále a nie len výnimočne, môže sa stať, že sa steny jeho žalúdka natiahnu a príjem jeho potravy sa bude tým pádom musieť neustále navyšovať, pretože to, čo mu predtým stačilo, je pre neho teraz len predjedlo.

Ako s tým prestať a cítiť sa zase dobre?