Zlozvyk s názvom prejedanie: Čo v našom tele spôsobuje a ako sa ho zbaviť?

Ako sa zbaviť prejedania sa? LajfHeky
Ako sa zbaviť prejedania sa? LajfHeky

Iste všetci vieme, aký je to pocit, keď sa človek preje. Avšak vedeli ste, čo presne sa v našom tele deje a ako sa tohto zlozvyku zbaviť? Na to sa dnes zameriame v nasledujúcom naozaj veľmi zaujímavom článku!

Keď sa jedlo dostane do nášho žalúdka a začne sa hromadiť, vysielajú sa signály formou chemických spojení priamo do nášho centra chuti, kde sú tieto signály hlasnejšie a hlasnejšie v okamihu, keď sme toho zjedli už naozaj veľa. Zároveň sa však vysielajú signály aj do nášho srdca a krvných ciev, aby sa zvýšil prietok krvi do žalúdka a tráviacich orgánov, pretože bez dostatočného množstva krvi by naše telo nedokázalo toľko potravy stráviť.

Následne sa nám teda zvýši srdcový tep a metabolizmus začne pracovať, čo môže mať za následok pocit horúčky, potenie a dokonca aj závraty, čo je dôvod, prečo nám býva po prejedení zle. Ak sa teda človek prejedá neustále a nie len výnimočne, môže sa stať, že sa steny jeho žalúdka natiahnu a príjem jeho potravy sa bude tým pádom musieť neustále navyšovať, pretože to, čo mu predtým stačilo, je pre neho teraz len predjedlo.

Ako s tým prestať a cítiť sa zase dobre?

Ďakujeme