4-minútové cvičenie, ktoré stojí za hodinu v posilňovni

4-minútové cvičenie - Poskoky

Silné, vysoko intenzívne cvičenie v posilňovni nie je vhodné pre každého, hlavne v našom časovo-biednom veku. Ale to nie je výhovorka vzdať sa cvičenia.

Aby sme Vám pomohli nájsť si čas pre zásadné cvičenie, je tu súbor piatich klasických, ale skutočne účinných cvičení, ktoré môžete vykonať len za štyri minúty.

#1. Drepy

4-minútové cvičenie - Drepy

Stojte nohami trochu širšie na šírku svojich ramien. Začnite klesať svojim telom dole, tlačte zadok dozadu, ako keby ste si sadali na stoličku. Keď idete do drepu, uistite sa, že Váš chrbát je vyrovnaný. Vráťte sa do štartovacej polohy. Toto precvičí oba svaly vášho zadku a tiež svaly vašich nôh.

#2. Kliky

4-minútové cvičenie - Kliky

Zaujmite štartovaciu pozíciu (A). Položte ruky dlaňami na zem na šírku svojich ramien; ramená, kolená a chodidlá by mali byť v jednej línii. Začnite pomaly púšťať telo k podlahe, ohnite ruky a vystrčte lakte do strán, najviac ako len môžete. Potom sa vráťte do štartovacej pozície. Toto cvičenie pomáha rozvíjať svaly hrude a tricepsu.

#3. Horolezec

4-minútové cvičenie - Horolezec

Toto celkom náročné cvičenie pomáha k posilneniu brušných svalov, a zároveň k spáleniu kalórií. Začnite v štartovacej pozícii ako pre klik. Natiahnite brušné svaly, zdvihnite pravú nohu z podlahy a pomaly pritiahnite koleno k hrudi. Držte chrbát a bedrá rovno a pevne v jednej pozícii. Vráťte sa do štartovacej pozície a opakujte cvičenie použitím ľavej nohy.

#4. Výpady

4-minútové cvičenie - Výpady

Stojte vzpriamene nohami na šírku svojich ramien a položte ruky na bedrá. Urobte široký krok vpred ľavým chodidlom, klesajte telom dolu až kým predné koleno nie je ohnuté na 90 stupňov a zadné sa takmer dotýka podlahy. Vytlačte svoje telo naspäť hore do štartovacej pozície a opakujte pohyb pravou nohou. Tu je dôležité stále držať váš chrbát vyrovnaný.

#5. Poskoky s odrazom znožmo

4-minútové cvičenie - Poskoky

Poskoky s odrazom znožmo sú zahrnuté v tréningových kurzoch americkej armády, keďže pomáhajú vylepšiť svalovú výdrž a srdcovo-cievne zdravie. V štartovacej pozícii stojte rovno s rukami dole vedľa vašich bedier. Vyskočte pohybom nôh do vonkajšej strany a zároveň v tom istom momente zdvihnite ruky nad hlavu. Okamžite skočte do štartovacej pozície a opakujte cvik znova.

Tieto druhy opakovaných cvičení vykonané v intervaloch sú vysoko účinné pri spaľovaní množstva kalórií v krátkom čase.